אימון אישי

אימון אישי : מגדירים מטרה, מתאימים אמצעים.

"מה שאתה אומר שאתה רוצה, זה לא מה בהכרח שאתה רוצה. ומה שאתה רוצה זה לא בהכרח מה שאתה צריך" אלה הן מילותיו של אחד מהמאמנים האישיים הטובים בתחום. השלב הראשון של אימון אישי הוא, אם כן, זיהוי המטרה האמיתית שאליה צריך לחתור.

אימון אישי (קואצ'ינג) הוא תהליך שיותר ויותר אנשים מכל הדרגים ומכל התחומים משתמשים בו על מנת לשפר את הביצועים האישיים שלהם, את ביצועי העסק או את חיי המשפחה שלהם. לעיתים קרובות מתגלה שיש קשר הדוק בין הדברים ומציאת פתרון לחלק אחד במשולש הזה מביא אחריו פתרונות לחלקים האחרים. מי שפונה לביצוע אימון אישי יכול להיות מנהל בדרג בכיר, איש עסקים המבקש לשפר את ביצועיו, פוליטיקאי ובכלל כל מי שמבקש לעשות שינוי חיובי בחייו.

זיהוי המטרה על ידי אימון אישי הוא תהליך מורכב ולרוב לא כל מה שרואים במבט ראשון הוא אכן המציאות. לעיתים אנשים מגדירים מטרה בצורה לא נכונה או לא שקולה. ואז צריך המאמן האישי לכוון אותם לעבר המטרה האמיתית שלהם. משזוהתה המטרה צריך להחליט באילו אמצעים להשתמש ובאיזו דרך ללכת כדי להגיע אליה. הגדלת מכירות, למשל היא אולי מטרה משנית. המטרה העיקרית היא למעשה להרוויח יותר וכדי להגיע למטרה הזו יש לעיתים לפתור בעיות שאינן קשורות למכירות דווקא אלא להתייעלות.

לאחר שזוהתה המטרה נותן אימון אישי את הכלים שבהם יש להשתמש כדי להגיע אליה. ייתכן שהכלים הם שינויים מבניים כאלה ואחרים שצריך לעשות בעסק או שמא שינויים אישיים, ייתכן מאד שהדבר היחיד שנדרש הוא שינוי ביחס למועסקים בעסק שיחדיר בהם מוטיבציה להתייעלות והצלחה, נאמנות ולויאליות לעסק או רצון להוכיח את עצמם. מאמן אישי יעבוד יחד אם מזמין האימון במטרה להשיג את המטרה.

חשוב לדעת: אין אימון אישי אחד דומה לאימון אישי אחר ולפיכך גם אין תהליך ברור ובדוק שבעזרתו ניתן להשיג תוצאות. ניתן לומר שהמאמן האישי רק עוזר למושא הטיפול שלו להגיע ולהגדיר בבירור את נקודות החולשה ואת נקודות החוזק שלו ולהשתמש בהגדרות אלה בצורה הטובה ביותר.