בר מיםבר מים לבית – למים טעימים ובריאים

כל אחד מאיתנו יודע עד כמה חשובה שתיית מים לגוף האדם, ובעיקר במדינה חמה כמו מדינת ישראל. אם בעבר הייתה נהוגה בצבא "משמעת מים" הרי שהיום מלמדים כבר ילדים קטנים בבית הספר לשתות כמה שיותר, לא רק בעונת הקיץ. למרבה הצער המים אשר מגיעים אלינו מן הצנרת הביתית הם לא פעם בעלי טעם וריח לא נעימים, ויכולים להכיל גם אבנית, חלודה, חול ובמקרים מסויימים אפילו להיות מזוהמים בחיידקים שונים. מסיבה זו ישנן כיום יותר ויותר משפחות אשר רוכשות בר מים לבית, שמאפשר להן ליהנות ממים נקיים וטעימים בכל שעה ביום.

 

כיצד נדע לבחור בר מים לבית?

ברכישת בר מים לבית חשוב להקפיד על איכות סינון המים המתבצעת במכשיר. ישנם סוגים שונים של בר מים והם נבדלים זה מזה, בין השאר, בטיב הסינון ובחומרים המסוננים. לדוגמא, ישנם ברים אשר מנקים את המים שיוצאים מן הברז מחומרים כמו חול, חלודה או אבנית, אך אינם מהווים פתרון לחיידקים. ברים אשר מסננים גם חיידקים יכולים, בנוסף לסינון עצמו, להיות מצויידים גם במנגנון של קרינה אולטרה סגולה אשר מטהרת את המים באופן אקטיבי.

 

שיקול נוסף שכדאי לקחת בחשבון במקרה בו מתכוונים לקנות בר מים לבית הוא הפונקציות הנוספות שמציע המכשיר. ברוב המכשירים, למשל, ישנה אופציה לקבלת מים חמים או קרים בטמפרטורות קבועות, וגם אופציה להרתחת מים היא אופציה שכיחה. לעיתים יגרמו פונקציות נוספות לעליה מסויימת במחירו של בר המים, אך ברוב המקרים התוצאה שווה את ההשקעה, כיוון שבר מים לבית יכול להפוך את החיים היום יומיים לקלים ומפנקים הרבה יותר.

 

התקנת בר מים לבית אינה מסובכת, אך רצוי כי יבצע אותה טכנאי מוסמך. לאחר ההתקנה ניתן בדרך כלל להשתמש בבר ללא שום צורך בתחזוקה שוטפת כלשהי, מלבד ניקוי בסיסי וכמובן החלפה תקופתית של המסננים המותקנים בבר המים. חשוב מאוד לא להתעצל בתחום זה ולהקפיד להחליף את המסננים כל כמה זמן בהתאם להוראות היצרן. העלות הקבועה של מסננים אלו אינה גבוהה והחלפתם הכרחית כדי להפיק את המיטב מבר המים הביתי שלכם.