חוקר פרטי: פועל בנחישות, מראה רגישות.

תחום החקירות הפרטיות הוא אחד התחומים המעניינים והחשובים ביותר. ראשית, חוקר פרטי נחשף לעיתים קרובות יחסית למקרים מעניינים. שנית, לעיתים מזומנות קורה שחקירה פרטית עושה צדק עם אדם שמערכת המשפט ומערכת אכיפת החוק לא היטיבו איתו. בנוסף לכל אלה, תחום החקירות הפרטיות הוא תחום תוסס וחדשני מבחינה טכנולוגית, פשוט כי כל חוקר פרטי יעשה הכול על מנת להגיע לתוצאות בחקירה שלו, כולל שימוש באמצעים הטכנולוגיים המתוחכמים ביותר.

 

למה צריכים חוקרים פרטיים?

שכירת חוקר פרטי באה בדרך כלל כמענה לבעיה אותה לא הצליח מזמין החקירה לפתור בעצמו, והוא מעוניין למצוא תשובה נכונה ואמיתית למצוקתו. למשל כאשר אחד מבני הזוג חושד באחר בבגידה ומעוניין לקבל תשובה אמיתית. כאשר אדם מחפש את ילדו שיצא מהבית ונעלם מעוניין לקבל תשובה גם כשרשויות החוק נואשו מלחפש. או שאדם שנעשה לו עוול אבל התיק נסגר מחוסר עניין לציבור מעוניין למצות את החקירה.

 

בכל המקרים שצוינו יעשה חוקר פרטי את המרב על מנת להגיע לתוצאות. הוא יחפש ויחקור כל קצה חוט, ישאל ויחזור וישאל עד שיגיע לחקר האמת. דבקות במטרה היא ערך חשוב בעבודתו ובאופיו של החוקר הפרטי.

 

האמת מעל לכל

חשוב מאד לדעת ולהבין שעצם הזמנת חקירה מחוקר פרטי איננה מבטיחה את קבלת התוצאות שמזמין החקירה מצפה להן. חקירה פירושה ירידה לחקר האמת, ולעיתים יגלה חוקר פרטי עובדות מעניינות שאינן תואמות כלל וכלל את ההשערות הבסיסיות שהיו בתחילת החקירה.

במילים אחרות: החוקר נאמן ללקוח שלו וממלא אחר מבוקשו – חקירה של נושא או אירוע מסוים. אבל יותר מכל נאמן החוקר הפרטי לאמת ומבחינה אתית הוא לא יעשה דבר על מנת לעוות אותה.

 

רגישות והתחשבות:

חוקר פרטי מנוסה ומיומן מוסר מידע מלא, בדוק ומאומת ככל האפשר, אך יחד עם הנחישות והנאמנות לאמת חייב החוקר הפרטי להראות רגישות יתרה.  יש לזכור כי לעיתים חייב החוקר למסור את האמת, גם אם היא עלולה לפגוע. ואז הרגישות חשובה שבעתיים.