מוצרי אלקטרוניקה רבים נשלחים היישר אל הפח, אך כמות בינונית בלבד מועברת היישר אל המחזור. פסולת אשר מכילה מוצרי אלקטרוניקה, מסוכנת לסביבה מאחר שהיא מכילה חומרים כימיים רעילים, אשר מעכירים בצורה ישיר הן את מי התהום שנוצרו במדינתנו והן את כל האדמה. בזמן הנוכחי, אנחנו עדים למודעות בנושא למחזור אלקטרוניקה, אמנם לא קיים כל ספק ש נושא המיחזור עדיין בחיתולים והדרך עדיין ארוכה ועד שישראל יכולה להיות במצב האופטימאלי באשר למחזור ושמירה מקסימאלית בדבר רמת הסביבה.

מה התועלות שיש במיחזור אלקטרוניקה?

 

מחזור אלקטרוניקה מאפשר לכל המעוניינים להפוך את כל מכלול הרעלים המסוכנים למוצרים ש אפשרי להפיק מהם שימוש חוזר ותועלת גבוהה. ממכלול המוצרים האלקטרונים אותם כולם ממחזרים, ניתן להכין מוצרים חדשים. בעזרת המחזור אפשרי למנוע מהרעלים לחלחל היישר אל האדמה ואל מי התהום, באופן זה לתמורה הזו ערך חשובה בשמירה אודות איכות כדור הארץ.

תהליך המיחזור

 

כמעט בכל מוצר צריכה אלקטרוני יש כמות חומרי גלם מתוכם הוא עשויי לרבות: פלסטיק, מתכות, סוללות, מעגל אלקטרוני וכדו'. בשלב הראשון שנמצא ב המחזור ממיינים כל מוצר צריכה עפ"י חומרי הגלם המגוונים שממנו זה נעשה ובהתאם, ממחזרים כל יסוד גלם לחוד. כדי שלא נמצא עצמינו בעוד מספר שנים מעידן זה, מסתובבים בקרב ערמות זבל אלקטרוני, מומלץ להירתם למחזור אלקטרוניקה, על אף שהתהליך לא קל.

מדינתנו והקשר למיחזור אלקטרוניקה

 

מדינה ישראל להפריד ממדינות נוספות ברחבי העולם המודרני (ארצות הברית ואירופה), נכון להיום בהחלט לא מתקדמת דייו בכל שיש לו קשר למחזור אלקטרוניקה, אך לא קיים כל ספק מכיוון ש המודעות גדלה עם העת. ארצות הברית ואירופה הבינו עוד עוד לפני מספר שנים את הסיכון שעומד זריקת פסולת אלקטרונית במקום מחזורה ועל כן חברות מרובות בענף מתמחות בתהליך ומציעות אחר התהליך הנצרך והחיוני הנ"ל.

בארץ הינכם עלולים לאתר מספר אגודות בודדות אשר מעניקות אחר השרות, כך שכל חברה אחראית לתהליך והראוי שכרוך במחזור. ע"פ מרבית החברות ייקחו חלק קריטי באיסוף המוצרים האלקטרונים אותם אנחנו זורקים היישר אל פח הזבל, הם ככל הנראה ימחזרו את מרבית הפסולת לרבות מחזור המתכות ובמקרים קשים גם יקנו פסולת אלקטרוניקה ממפעלים, או אגודות בארץ ישראל.