מחברת:
השוק הישראלי מוצף בדירות- נדל\"ן, דירה למכירה, דירה להשקעה וכל סוג דירה אחר בו תחפצו. אולם החוכמה היא למצוא את אותן דירות אטרקטיביות במחירים אטרקטיביים לא פחות. אדם בעל ידע בנדל\"ן, ועל יכולת לצפות את הלך הרוח של שוק הנדל\"ן יוכל לבצע רכישות מוצלחות ביותר ולהרוויח באמצעות כך כסף רב. יש אנשים שמחליטים לקחת את כספם ולנסוע לקזינו הקרוב על מנת להמר, אחרים נהנים לסחור בבורסה ויש שמשקיעים את כספם בפרויקטים של נדל\"ן שעשויים מצד אחד לנחול כישלון חורץ ומצד שני להפיק סכומי רווח גדולים.

אם ניקח לדוגמא את שכונת פלורנטין בתל אביב. למי מכם שאינו יודע שכונה זו ממוקמת בדרום תל אביב בסמוך לרחוב העלייה, רחוב סלמה והתחנה המרכזית. מי מכם שהיה שואל לפני עשור בנוגע לאזור זה, היה זוכה למבט של זלזול ובוז עקב מצבה הירוד של השכונה והמוניטין הרע המקושר לאזור זה. אולם, כיום זהו אחד האזורים החמים, הנחשקים והיקרים ביותר בעיר תל אביב. הבתים שופצו, הוקמו בארים ומסעדות וצעירים רבים עברו לגור בשכונה. קיום ניתן לראות בבירור פרויקטים גדולים של בניית מגדלי יוקרה בשכונה, דבר המעלה את קרנה של פלורנטין בפרט והאזור כולו בכלל. זה מדהים לראות כיצד רכישת בית בשכונת פלורנטין יעלה את מחירו היקר יחסית, ורחוב מקביל ליד, רחוב סלמה או העלייה נחשב למקום בו מחירי הדירות נמוכים מאוד והביקוש לדירות נמוך גם כן. מכאן אנו למדים, כי היכולת לצפות את הליך שיקום השכונה, התעוררותה וצמיחתה יכל להניב סכומי כסף רבים לרוכשים דירה בעת היותה מקום נחלש ומוכרים/ משכירים אותה כאשר קרנה של השכונה עלתה.
 
דוגמא נוספת הינה העיר בת ים. אם פותחים עיתון או דף אינטרנט העוסק בנדל\"ן ניתן לראות הצעות רבות העוסקות בנדל\"ן, דירה למכירה, דירה להשקעה בבת ים. אם בעבר הלא רחוק הייתה מציע לאדם דירה למכירה בבת ים, מכירה ככל הנראה היה נמוך בהרבה ממה שהוא היום, וכנראה ששוב, כמו בפלורנטין הייתה זוכה לעיקום פרצוף ומבט מזלזל. היום, מדובר באחת הערם היותר נחשקות וזאת עקב שיפור מראית פני העיר, שיפור החינוך, מיגור רמת האלימות ועקב כך שיפור תדמיתה של העיר. כמובן שקרבתה של בת ים לים, גם הוא פקטור חשוב בהפיכת העיר למכרה זהב עבור חובבי הנדל\"ן.