תחום ההשקעות של נדל\"ן הופך עם השנים ליותר ויותר חם ומעודד כניסה של רוכשי דירות רבים לשוק הנדל\"ן בכל שנה. למעשה, אם בידינו סכום כסף מסוים, האם באמת כדאי להשקיע אותו בנכס או לא? זו שאלה שרבים התחבטו בה והתשובות משתנות מאוד מבעל מקצוע אחד לשני. להלן כמה דגשים להשקעות נדל\"ן שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחליטים במה להשקיע.

השקעות נדל\"ן- כיצד ניתן להרוויח מהשקעות אלו?

פעמים רבות אנשים נרתעים מקניית נדל\"ן באומרם- \"אני לא משקיע ולא איש עסקים\". חשוב לדעת שלאיש אין זכויות יוצרים על השקעות הנדל\"ן וגם אין זכויות יוצרים על שוק הנדל\"ן, כך שכל אדם שברשותו סכום מסוים יכול באופן עקרוני לבחור גם בנדל\"ן כאפיק השקעה ומומלץ שיתייעץ עם מומחה בתחום ההשקעות על מנת להבין איזו השקעה תטיב עמו ועם כספו ולאיזה אפיק השקעה כדאי לפנות עם הסכום העומד לרשותו והתנאים הכלכליים האחרים המתקיימים בחייו.

כאשר אנו משקיעים בדירה למעשה עומדים בפנינו שני אפיקים לרווח. אחד הוא השכירות השוטפת על הדירה, שהינו התשואה השנתית הגולמית, והשני הוא עלייה אפשרית ברווח הנכס כאשר נמכור אותו ביום מן הימים. התשואה השנתית הגולמית מחושבת כגובה השכירות השנתית כאחוז ממחיר הדירה הכולל גם עלות שיפוצים, מסים שונים כגון מס רכישה או מס שבח וגם עלויות המימון של הדירה (הריבית ששילמנו לבנק וכיו\"ב). חשוב לבצע את החישובים הללו על מנת להבין מהו הרווח העולה ן ההשקעה באותו נכס בו אנו מעוניינים.

השקעות נדל\"ן- ומה עם כסף זמין ומיידי?

כסף המושקע בנדל\"ן משמעותו כסף שאיננו נזיל באופן מיידי. למעשה, לאחר רכישת נכס, באם אנו זקוקים לכסף באופן זמין ומיידי, למשל בעקבות צורך דחוף בניתוח יקר או למשל תוכנית אימון אישי לחולי סרטן (בתקווה שלא נזדקק לניתוח או אימון אישי לחולי סרטן) נאלץ לרוב להמתין עד להשלמת מכירת הנכס על מנת שיהיה בידינו סכום כסף. עם זאת, ישנו הליך אשר אינו מוכר לרוב בעלי הנכסים- תמיד ניתן לקחת משכנתא כנגד הנכס בהליך הנקרא הלוואה לכל מטרה, כאשר הכסף יכול לשמש לכל צורך והוא ניתן בתנאים מעולים (אם כי פחות טובים ממשכנתא לצורך קניית נכס).