מחבר:
השקעות בנדל\"ן נחשבות לעסק רווחי למדי. לא בכדי נהפכים אנשי הנדל\"ן המקצועיים לעשירים במיוחד בין לילה ועבודה בנדל\"ן נחשבת למכניסה ומועילה מהבחינה הכלכלית. ידוע שהעסקאות בתחום הנדל\"ן הן גדולות וכי מעסקה אחת ניתן להתקיים בכבוד כמה חודשים טובים. משום כך רבים חשובים להשתלב בענף שהוכח זה מכבר כרווחי וככזה מניב הכנסה ברמה גבוהה למדי. בישראל שבה ענף התיירות הוא ענף משגשג במידה רבה עולה לא אחת השאלה האם שווה להשקיע בענף הנדל\"ן התיירותי, או במלים אחרות האם כדאי לבנות מלון בישראל.

תיירות באילת

בכל הקשור לתיירות בישראל, העיר הראשונה שבה עולה השאלה האם שווה לבנות מלון היא כמובן העיר אילת שנהנית ממזג אוויר מושלם ומתנאי שטח מעולים שמשוכים אליה ולחופי הים הקסומים שלה בכל שנה מאות אלפי תיירים מרחבי ישראל ומהעולם כולו. זוהי עיר הנופש הגדולה בישראל שנהנית מחופי הים הכי יפים המסעדות הכי טובות והיא מציעה לנופשים בה שלל אטרקציות תיירותיות. לכך מוסיפים כמובן מלונות באילת שמזהים את הצרכים התיירותיים ומספקים לאורחי המלונות חוויה מושלמת.

מה מציעים המלונות?

בריכה, ספא, ארוחות גורמה ועוד פינוקים שונים מוצעים על ידי המלונות כחלק מהתחרות הרבה בעיר, והמרוויחים העיקריים הם כמובן אורחי המלונות בעיר. בכל מה שקשור להשקעות בנדל\"ן בכלל ובענף התיירות בפרט ובייחוד במה שקשור לעיר אילת, חשוב לבחון מראש את סיכויי ההצלחה. בשלב ראשון צריך לחשוב על היתכנות של החזר ההשקעה אך כדי להפוך השקעה בנדל\"ן למשתלמת, חשוב לוודא שנגזור עבורה רווח נאה.

החזר ההשקעה

חשוב להבין כי בניית מלון היא השקעה לא מבוטלת, וכאשר בונים מלון גדול מדובר על היקף גדול במיוחד של השקעה. בהקשר של החזר ההשקעה, ברור כי החישוב תצריך להיות זהיר ומוקפד. לא מספיק שנחשב שנגבה מכל אורח את המחיר הגבוה ביותר. אין ערובה לכך שהמלון יהיה בתפוסה מלאה ולכך שנצליח למשוך אליו את מספר האורחים שרצינו למשוך. מעבר לכך, עלות האחזקה והתפעול של מלון באילת היא גובהה למדי ואת זה אסור לשכוח.

אחזקה

עלות אחזקה של מלון היא גבוהה באופן שוטף, כך שלא כל התשלומים שמשלמים האורחים ינותבו להחזר ההשקעה. תשלום לעובדים, ארנונה, עלויות האוכל, עלויות הניקיון, חשמל, מים ועוד הוצאות שיש לקחת בחשבון ומצטברות במלונות המפוארים של אילת לסכומים גבוהים במיוחד. כל מי שמעוניין להיכנס לענף התחרותי של מלונות באילת יכול לעשות זאת, אך מומלץ לעשות את זה כהשקעה משותפת. רצוי לבחור משקיעים שמגיעים מענף התיירות ומכירים את התחום כך שהם יוכלו להצביע על קשיים או על בעיות צפויות שאתם אולי לא הייתם מבחינים בהם.

אנשי מקצוע

ענף התיירות הוא ענף מורכב ולכם כדאי להסתייע באנשים מהתחום שיודעים לחזות מגמות עתידיות ולספק לכם עצה טובה. בישראל ארץ השמש החמה, לא אחת יודע ענף התיירות תהפוכות שנובעות מהמצב הביטחוני או המצב הכלכלי או שניהם יחד ולכן כדאי להסתייע באנשי מקצוע מתחום הנדל\"ן ומתחום המלונאות שיוכלו לתת לכם ייעוץ מקצועי. בניית מלון דורשת אישורים שונים וגם כאן מישהו מהתחום יכול להשיא כמה עצות שימושיות שיקלו עליכם. בכל מקרה, בניית מלון באילת היא משימה מורכבת שיכולה להסב סיפוק רב בהקשר הכלכלי ובהקשרים נוספים.