כאשר אתם עומדים לפני קנייה וגם לפני מכירה של נדל\"ן- דירה כלשהי או משרד, בודאי נוכחתם לדעת שמלבד החיפוש אחר דירה שתתאים לצרכים ולרצונות שלכם או לחילופין חיפוש אחר לקוחות פוטנציאליים שיהיו מועמדים טובים לקניה, ישנם הרבה מאוד דברים שאיתם צריך להתעסק. הבירוקרטיה בה כרוכות קניה או מכירה של דירה היא עצומה. לכן, מסירת החיפוש אחר לקוחות או אחר דירות לידיו של בעל מקצוע בהחלט תוריד לכם מן העומס. בנוסף, שוק הנדל\"ן הוא שוק לא פשוט שכדי לשחות בו ולהבין את כל המגמות שלו יש להיות בעל ניסיון רב וכאן מגיע מקומו של המתווך. מתווך ככל בעל מקצוע אחר הוא בעל ידע רב משלכם בתחום בו הוא עוסק, יש לו פטנטים איך לגלות ולהסיק מסקנות מנתונים שאתם לא בהכרח שמים לב אליהם. כיוון שמכירת או קניית דירה היא מהעסקאות היותר מורכבות ויותר מושקעות שתעשו בחייכם, רצוי להשתמש בשירותיו של מתווך על אף האחוזים שתשלמו לו.

 

איך למצוא מתווך?

כמו כל בעל מקצוע, אתם צריכים להרגיש שאתם עובדים קודם כל עם אדם אמין. ותכונה נוספת הוא היותו מקצועי. רצוי לפנות לאחת מסוכנויות הנדל\"ן הגדולות והמרכזיות בארץ שסניפיהן פזורים כמעט בכל עיר, ובתוך הסוכנות לבחור את המתווך שנראה לכם קודם כל כאדם. צריכה להיות ביניכם הרבה הבנה ואתם צריכים לסמוך עליו במאה אחוז. גם אם תהיו מעט חשדנים בהתחלה, תראו שמדי פעם המתווך יזרוק לכם פטנט כזה או אחר איך לפסול דירות כבר על ההתחלה לפי סימנים ונתונים שישנם בתוך הדירה. זיהוי בעיות בדירה יכול מתווך טוב לעשות על סמך ניסיון למרות שאין לו ידע מקצועי בהנדסת בניין.

 

איך להיות מתווך?

אם אתם רוצים להיות מתווכים, קחו בחשבון קודם כל שמדובר על עבודה רבת שעות, עבודה שאתם מהבוקר עד הערב על הרגליים ובהתרוצצויות. בנוסף, למרות שתדמית המקצוע משתפרת, עדיין יש אנשים שיראו בכם כאלה שמחפשים איפה לעבוד עליהם. אם אתם בכל זאת רוצים, תוכלו לקחת קורס לא מאוד ארוך- כחצי שנה באחת המכללות המקצועיות, לקבל תעודה ולהתחיל לעבוד.