מחבר:
הדבר הראשון שחושבים עליו בעת השקעת נדל\"ן גדולה כמו נדל\"ן תיירותי, זה ההצלחה, חייבים לדעת כי ההשקעה אכן משתלמת. ההשקעה הנדרשת עבור מלונות באילת היא בסכומים אסטרונומיים שחייבים להיות מוחזרים בכפולות גדולות על מנת להצליח, כי זו בעצם מטרת ההשקעה בנדל\"ן תיירותי. המיקום ואחוזי ההצלחה בבניית בתי המלון באילת, עלינו להבטיח לעצמנו כי תהיה תפוסה מליאה בבית המלון בו אנו משקיעים. לבתי המלון יש גם המון הוצאות שצריכים להילקח בחשבון. מי שמעוניין להשקיע בנדל\"ן תיירותי חייב ללמוד טוב את הנושא כי אף אחד אינו מעוניין להפסיד הון עתק כמו ההשקעה בבניית בתי מלון באילת.  המיקום, היתרי הבנייה, האישורים מהעירייה, כל זה הוא עניין הלוקח זמן וכסף. מי שמעונין להשקיע בנדל\"ן תיירותי צריך לדעת כי לא בכל מקום ניתן לבנות בתי מלון באילת. בישראל, ישנם אפיקי השקעה בנדל\"ן תיירותי שיכולים להיות מעולים עבור היזם, אך צריך גם לשקול את ההיבט הביטחוני והמצב שלפעמים אינו עושה טוב לתיירות בארץ כל אלה הינם שיקולים שכדאי מאוד לקחת בחשבון לפני ששוקלים בהשקעת נדל\"ן תיירותי.

מציאת נכסים תיירותיים להשקעה והיעדר התקציב ממשרד התיירות

אלה הם שני הגורמים המקשים על היזמים עבור בניית מלונות באילת, מי שמעוניין להשקיע בנדל\"ן תיירותי באילת חייב למצוא את המיקום הנכון לבניית בית המלון, אבל גם אם הוא מצא הוא חייב לשקול הרבה דברים הקשורים לענף התיירות בארץ. בדרך כלל משרד התיירות ועיריית אילת אמורים לעודד יזמים המשקיעים בבניית בתי מלון באילת, אך נשיא התאחדות בתי המלון בישראל מר עמי פרידמן, טוען כי ישראל מאבדת הרבה תיירות, עקב הקשיים שמעמיד משרד התיירות על התקציבים של בניית בתי מלון באילת ובשאר האזורים בארץ. הוא טוען כי יש פוטנציאל בתיירות בארץ, אך לא ניתן למצות אותה עקב הקשיים הרבים של הממשלה.  ידוע כי ישראל מתקיימת גם מתיירות ענפה והיא מוקד ההגעה של שלושת הדתות לארץ. טיסות שכר לאילת כמעט ונעלמו ומשרד התיירות אינו עוזר בהקלות כך שיגיעו יותר תיירים לארץ. התיירות בארץ אם היא מתנהלת כתקנה תוך מיצוי הפוטנציאל שלה תגרום לעוד מקומות עבודה לישראלים אך אם היא אינה מתנהלת כהלכה בשל היעדר תקציבים, העניין יביא לקריסת התיירות בארץ. שיווק התיירות מחו\"ל משותק לטענתו ולא נחתמים הסכמים חדשים לעידוד התיירות מחו\"ל לבתי המלון השונים בארץ.

רווחיות היזמים בהשקעה היא גם רווח המדינה..

אולי מהעבדה הזאת מתעלם משרד התיירות והמשלה עצמה, אך אם היזם מרוויח אז גם המדינה מרוויחה ובגדול, תיירים מחו\"ל  מביאים רווח למדינה בגלל שהם מביאים עמם מטבע זר, ככל שיגיעו התיירים לארץ כך תהיה תפוסה גדולה יותר בבתי המלון באילת. משרד התיירות אינו משקיע מספיק משאבים בשיווק התיירות בחו\"ל, דבר שיכול לגרום להרבה תיירים להגיע לארץ. למרות שיש הרבה תיירות פנים באילת זה אינו מספיק, על המדינה להשקיע בשיווק על מנת להגדיל גם את רווחיה מהתיירות אך היא אינה עושה מספיק בכוון, דבר זה מרתיע הרב יזמים מלהשקיע בנדל\"ן תיירותי בארץ ובגלל זה הם מעדיפים להשקיע בנדל\"ן תיירותי בחו\"ל.