בעבר הלא רחוק ובדור של ההורים שלנו, כמעט כל זוג צעיר ועובד יכול היה להרשות לעצמו לרכוש דירה, גם אם היה מדובר בדירה קטנה וצנועה. כיום רכישה של דירה היא משימה שקשה מאוד להתמודד אתה עבור זוגות צעירים רבים, ובמיוחד עבור אלו שאינם בקיאים במושגי היסוד הקשורים לרכישה של דירה. עבור זוגות אלו ריכזנו כמה פרטים חשובים שעל כל זוג צעיר לדעת לפני שהם שוקלים לרכוש דירה משל עצמם.

סכום ההון הראשוני והחזר התשלומים

להבדיל מהשכרה של משרד בבניני משרדים להשכרה, כמו בניני משרדים להשכרה בתל אביב או בניני משרדים להשכרה בסיטי, רכישה של דירה היא התחייבות ארוכת טווח שיש לשקול בכובד ראש. כאשר עסק משכיר משרד בבניני משרדים להשכרה בסיטי או בכל מקום אחר, הוא עצמאי ועומד ברשות עצמו. זוג צעיר הרוכש דירה בימינו , לעומת זאת, כמעט תמיד צריך לקבל עזרה מין ההורים. סכום ההון הראשוני שאותו יכול גייס הזוג הצעיר ישפיע על תנאי המשכנתא אותו הוא יוכל לקבל, ולכן חשוב לעשות חישוב מדויק של סכום זה. נוסף על כך ערכו חשבון של גובה ההחזר החודשי בו תוכל ולעמוד, וקחו בחשבון שאסור שהוא יהווה יותר משליש של ההכנסות שלכם.

המשכנתא וביטוח המשכנתא

זוגות צעירים רבים אינם מודעים לכך, אך בנוסף להלוואה של המשכנתא הם חייבים להוציא במקביל גם ביטוח משכנתא. במה מדובר? ובכן הבנק אשר מלווה לכם את הכסף רוצה להיות סמוך ובטוח כי הכסף שלו יוחזר אליו, בצורה כזו או אחרת. הביטוח מבטיח כי במקרה של פטירה מוקדמת, חלילה של אחד מין הלווים יהיה מי שישלים את החזר התשלומים לבנק, וכי במידה וייגרם נזק לדירה (שהוא למעשה עד סיום כל התשלומים של הבנק במידה כזו או אחרת) יהיה מי שיעמוד בהוצאות הגבוהות של השיפוצים. היות ולביטוח הזה יש השפעה גדולה על איכות חייכם וניהול הכספים שלכם בהמשך הדרך, חשוב לערוך סקר שוק מקיף ולבחור בחברת הביטוח המציעה לכם את התנאים הטובים ביותר.