גיל הזקנה שמכונה בפי כל הגיל השלישי הוא גיל שבו עולים צרכים חדשים. היציאה לפנסיה מייצרת מגוון של אתגרים בתחום הרגשי ובתחום החברתי ולכן לא מעט קשישים בוחרים לשנות את אורח החיים בגיל השלישי, לעתים קרובות עד שינוי סביבת המגורים. סביבת המגורים יכולה להשתנות מכמה סיבות, החל מסיבות בריאותיות, המשך בסיבות חברותיות וכלה בשתי הסיבות יחד. בכל מקרה נוכח העלייה ברמת החיים תוחלת החיים ורמת הרפואה האפשרויות כיום למגורי קשישים הן מגוונות יותר ואטרקטיביות יותר.

עליה בביקוש

לא בכדי עלה הביקוש למגורים במסגרת של דיור מוגן ובתי אבות. קשישים רבים נתקלים בבעיות על רקע רגשי וחברתי ולכם הם מבקשים למצוא פתרונות במסגרת של הדיור המוגן. דירו מוגן הוא למעשה קומפלקס של דירות שמחוברות באינטרקום אל צוות המקום. הדירות מאובזרות בחלקן ברמה הגבוהה ביותר וחלקן ללא אבזור ומותקן בהם מיזוג אוויר הייחוד של המסגרת הזו הוא בכך שהיא מאפשרת לשמור על שגרת היום ובמקביל ליהנות מחברת אנשים בני אותו גיל.

למי זה מתאים?

המסגרת הזו של דיור מוגן אינה מתאימה לכולם. ראשית מדובר באנשים עצמאיים ללא בעיות בריאותיות שדורשות השגחה צמודה. שנית, מדובר במסגרת שעלותה אינה מבוטלת. בעת הכניסה לדיור המוגן שי להפקיד פיקדון של כמה מאות אלפי שקלים שמתחיל מ 800 אלף ₪ ומגיע עד 1.5 מיליון ₪, בהתאם לרמת הדיור וגודל הנכס ורמת האבזור בו. כדי לממן את ההוצאה הזו ניתן למכור את דירת הקשיש וממנה לממן חלק מההוצאה. חשוב לזכור שמלבד הפיקדון יש לשלם מידי חודש את ההוצאות השוטפות עבור השהייה במקום.

עסקת נדלן לטווח הארוך

משום שמדובר על עסקת נדל\"ן בעלת אופי מתמשך כדאי להתייעץ עם איש מקצוע בתחום. חשוב לבחון את כל ההיבטים של החוזה ולברר מה בדיוק כולל התשלום החודשי. מיסי ארנונה, חשמל ומים יכולים להיות כלולים בתשלום החודשי וכדאי לברר זאת מראש. חשוב להכיר את כל אפשרויות המימון הקיימות, לרבות אפשרויות חדשות שצצות במסגרת מימון של הבנקים על חשבון שיעבוד דירת הקשיש כערבון.

הדיור המוגן מאפשר לקשיש ליהנות מרמת חיים גבוהה, סביבה נעימה וחברה של אנשים בני גילו. זוהי דרך מצוינת להזדקן בכבוד עם התנאים האופטימאליים.