מחברת:
היום כולם כבר יודעים: השקעה בנדל\"ן היא בין הענפים שמניבים הכי הרבה תשואה ובעלי הסיכויים הגבוהים ביותר להרוויח כסף, גם לאורך זמן וגם הרבה ממנו. כשמדברים על אזור כמו ים המלח, רבים אולי יאמרו שמדובר שבאזור מדברי, צחיח, חם וללא ייחוד. אבל, אם מסתכלים לאורך ההיסטוריה וגם בגלי התיירות המגיעים לישראל, ניתן לגלות שלים המלח יש כל כך הרבה מה להציע – החל ממינרלים טבעיים המעניקים לגוף מגע קסם המרפא תחלואים שונים בעור ובנשימה, דרך נופי מדבר קסומים, וכלה בשלווה מנצחת שלא נותנת לאף אחד להישאר לחוץ. לכן, כדאיות ההשקעה באזור ים המלח, במיוחד לאור העובדה שיש שם מלונות רבים, פותחת את ההזדמנות הכלכלית להרוויח כבר בשנה הראשונה.

מקום שאליו מגיעים תיירים הוא כבר מקום טוב להשקיע בו בנדל\"ן, ובמיוחד שמדובר ביופי טבעי שאין לו סוף, מה יותר טוב מלהחליט להשקיע שם בנדל\"ן? כידוע לכל, מחירי הנדל\"ן בישראל התנפחו לשיעור גבוה ביותר, מה שנותן למשקיעים הרבה יותר מאוויר לנשימה. הנכסים שווים היום הרבה יותר מפעם, ולכן, למעשה, בכל מקום שבו בוחרים להשקיע מקבלים תשואה נאה. ובאזור כה יפה כמו ים המלח, אפשר להיות בטוחים שנעשתה ההחלטה הנכונה, והרי כמה דוגמאות לכך: אם למשל מתכננים השקעת נדל\"ן לצורך בניית מלון, או שיפוץ שלו (כי ידוע שחופי ים המלח הולכים ומתמעטים, והייבוש שלו לצורך בניה מן היסוד מאוד מזיק לו) – אפשר להיות רגועים שמלבד חברת השיפוצים או הבניה שאיתה עובדים, הטבע כבר יעשה את העבודה מבחינת משיכת תיירים ונופשים ישראלים מכל הסוגים.

סופרים ומשוררים כה רבים כבר היללו בעבר את ים המלח ואת השלווה המדברית המדהימה שסביבו. למי שטרם יצא ליהנות מהשקט של המדבר חייב חוויה מתקנת, כיוון למעשה מדובר בכל הצלילים בעולם, אבל בשקט מופתי ומרגיע. בעיקר באזורים ההרריים אך עדיין נמוכים של המדבר באזור ים המלח, יש שילוב מדהים של אוויר צלול אך רווי בחמצן, מה שמיטיב עם חולי אסטמה רבים או עם אלה שפשוט יודעים להעריך את הדברים הטובים באמת בחיים. ויש לא מעט כאלה. לכן, כשבוחרים להשקיע בבתי מלון בים המלח, אפילו לא קשה כל-כך ליח\"צן את הנופש המושלם, כיוון שפלא העולם הלא רשמי הזה כבר עשה את העבודה, ואין מי שלא התאהב בו ממבט ראשון, או לפחות אחרי כמה דקות של טבילה במים הייחודיים שלו.

למעשה, תיירים רבים מארצות אירופה הקרות כבר מזמן סימנו אותו באתר \'מאסט\' וכאטרקציה של ממש, ועוד יותר כשגילו את תכונות המרפא שלו. וכשמדברים על קהל יעד שכזה המגיע מאירופה, חייבים לדבר על המספרים – ללא ספק מדובר במיליונים. ועוד יותר: במדינות כמו סקנדינביה הממשלה אף מממנת \'חבילת מרפא\' לחולים במחלות עור, שאותה הם מממשים בים המלח! ועסק יותר טוב מזה פשוט אין. אז בחירה להשקיע בנדל\"ן באזור מלונות ים המלח היא ממש כדאית, גם מבחינת הצלחה וגם מבחינת מגוון התיירים שמגיעים. לכן, כדאי מאוד לדעת מה מאפיין את הים הזה, ומהם יתרונות האזור שלו, ובכך להרוויח עוד יותר. כי אם כבר משקיעים, צריך לדעת במה.