רכישת בית בישראל הפכה להיות מאתגרת יותר ויותר בשנים האחרונות הודות לעליות המחירים הגבוהות ולשוק הנדל\"ן התנודתי בארץ. למרות הקושי לרכוש דירה על ידי זוגות צעירים, הבנקים למשכנתאות מאפשרים נטילת משכנתא בסכומים גבוהים מאוד על מנת לאפשר לזוגות צעירים לרכוש את בית חלומותיהם.

למרות שמשכנתא היא מוצר פיננסי המאפשר רכישה של דירות בקלות יחסית, עדיין זוגות רבים אינם מבינים את המשמעויות של התחייבות למשכנתא גבוהה מאוד ונתקלים בקשיים בעמידה בתשלומי ההחזר עם הרחבת המשפחה או שינוי לרעה בהכנסות. על מנת להתמודד כמו שצריך עם המשכנתא, יועץ משכנתאות הוא איש המקצוע המתאים ביותר להכוונה וייעוץ אודות המשכנתא המתאימה הן מבחינת התאמת ההחזר החודשי לנוטלי המשכנתא והן מבחינת המרכיבים הטובים ביותר של המשכנתא.

כיצד יועץ משכנתאות יכול לסייע?

יועץ משכנתאות מקצועי הוא איש מקצוע המכיר את שוק המשכנתאות והדיור ויכול לשפוך אור רב על כל הנושאים הקשורים במשכנתא. יועץ משכנתאות יכול להתאים ללווים את המשכנתא המתאימה להם ביותר מבחינת ההחזר החודשים תוך התחשבות בהכנסות ובהוצאות של משק הבית, בהרחבת המשפחה בעתיד או התבגרות הילדים ויציאתם מהבית, בשיפור או הרעה בהכנסות בעתיד בהתאם לגיל של הלווים, בריביות הטובות ביותר במשק ללקיחת משכנתא, בפיזור הסכומים למסלולים מתאימים ועוד.

מתי לפנות ליועץ משכנתאות?

יועץ משכנתאות יכול לסייע לא רק למבקשים לקחת משכנתא חדשה אלא גם לבעלי משכנתא המעוניינים לבצע מחזור משכנתא במקרה של לקיחת משכנתא חדשה יכול יועץ המשכנתאות ללוות את הלווים בתהליך, להסביר להם על כל השלבים בתהליך, להתאים להם את המשכנתא המתאימה ביותר ולהדריך אותם מבחינה ביורוקרטית אודות הטפסים והאישורים שעליהם להציג לבנק.

 בעבור מי שמבקש לערוך מחזור משכנתאות יכול יועץ המשכנתאות להתאים את המשכנתא החדשה לתנאים החדשים שלהם ולייעץ לגבי הכדאיות ש ל מחזור המשכנתא תוך התחשבות בקנסות ובתשלומים שעליהם לשלם לעומת החיסכון של סילוק משכנתא קיימת לטובת משכנתא חדשה.

היכן ניתן למצוא יועצי משכנתאות?

יועצי משכנתאות מקצועיים עומדים לרשות הלווים בבנקים למשכנתאות וכן בחברות פרטיות המעניקות שירותי ייעוץ פיננסי ללקוחות פרטיים.