מחברת:

בשנים האחרונות העיר אילת הפכה להיות אחד ממוקדי המשיכה הגדולים ביותר במדינת ישראל עבור משקיעי נדל\\\\\\\"ן מהארץ ומחו\\\\\\\"ל, וזאת מהסיבה הפשוטה שמדובר בעיר קיט תיירותית במיוחד, אשר מדי שנה פוקדים אותה אלפי תיירים. כאשר מדובר על השקעות בנדל\\\\\\\"ן בעיר אילת בדרך כלל מדובר על השקעות בבתי מלון או בכלל באתרים תיירותיים. כל מי שהשקיע בנדל\\\\\\\"ן בחייו מבין היטב את הפוטנציאל האדיר שטמון בהשקעות מהסוג הזה מכיוון שרמת הביקוש לנפוש במלונות בעיר אילת, בוילות או ביחידות דיור הינה גבוהה במיוחד.

השקעות נדל\\\\\\\"ן בעיר אילת

חשוב לציין אמנם, שרמת הביקוש להתארח במוקדי תיירות אלו היא גבוהה במיוחד בחודשי הקיץ החמים, ואילו בעונות החורף רמת הביקוש יורדת בצורה משמעותית. ישנן מספר דרכים להשקיע בנדל\\\\\\\"ן בעיר אילת כאשר אחת מהן נעוצה בהשקעה של דירה אחת בודדת, דרך נוספת להשקיע תהיה בצורה של השקעה ביחידת דיור למשל אשר נמצאת באחד מבתי המלון באילת.

למען האמת בשני המקרים קרוב לוודאי שההשקעה תניב תשואות נאות בהחלט למשקיעים, ובשל כך ניתן כיום למצוא לא מעט משקיעי נדל\\\\\\\"ן אשר מעוניינים לברר אודות רכישה של דירות וילות או יחידות דיור בעיר אילת. היתרונות של השקעות אלו נובעות בעיקר בשל הגובה הנמוך של העלויות ביחס להכנסות הגבוהות שעתיד להניב הנכס בעתיד. אולם טרם מחליטים להשקיע בנדל\\\\\\\"ן בעיר אילת יש צורך להבין שמדובר בפעולה די רצינית המחייבת ידע בכמה וכמה גורמים.

להשקיע בנכס על מנת ליהנות מתשואה נאה

כאשר מתכננים להשקיע בנדל\\\\\\\"ן בעיר אילת, בין אם מדובר בהשקעה לצרכי תיירות בלבד, ובין אם מדובר בהשקעה בבתי מלון, חשוב לבדוק ראשית את המבנה, האם מדובר במבנה ישן? האם הוא דורש עבודות שיפוץ מקיפות ועוד, וזאת במטרה לחשב את התשואה העתידית מול ההוצאות הנדרשות. כך למשל מרבית דירות הנופש באילת או וילות המיועדות להשכרה אינם נמצאים באיכות כל כך טובה בשל גילם המתקדם ומחייבים עיצוב מחדש או שיפוצים על מנת שיהיה ניתן בכלל להשכיר את הנכס בעתיד בתנאים אשר תואמים את הסטנדרטים של האירוח.

כיצד לחשב תשואה באופן ריאלי?

כיום מלונות באילת מציעים חדרי אירוח ברמה מאד גבוהה, כך שכל מי שמעוניין להשקיע בנכס תיירותי כלשהו באילת נדרש אכן לוודא שתנאי האירוח בו יהיו מספקים ולא יפלו מאלו שישנם בשאר המלונות בעיר. כך למשל יוצא לעתים שעל המשקיע לבנות חדרי אמבטיה נוספים או מתקני ג\\\\\\\'קוזי, להרחיב את החצר או המרפסת, להקים בריכה פרטית ועוד. רק לאחר כל החישובים של ההוצאות הנדרשות ניתן יהיה לחשב בצורה ריאלית את התשואה עבור הנכס בעתיד.

מעבר לכך יש צורך לקחת בחשבון את העובדה שאילת היא עיר קייט כך למשל מלונות באילת בחודשי הקיץ הם בעלי תפוסה מלאה, כמו כן יחידות הדיור והנופש מלאות עד אפס מקום במהלך העונות החמות. כתוצאה מכך יוצר שבחודשי החורף העיר עצמה איננה מלווה בתיירות ענפה ומדובר בתקופה די חלשה מבחינת ההכנסות של בתי המלון או ההכנסות של יחידות הדיור הוילות או הדירות להשכרה.