מחברת:
אנשים מוכרים דירה כאשר הם מבקשים לעשות שינוי בחיים . לעיתים מוכרים דירה עקב עזיבה לצורך מגורים באזור אחר בארץ. בהרבה מקרים זה נעשה לצורך עבודה  או לצורך מגורים ליד הילדים. מכירת דירה מתבצעת כאשר המשפחה גדלה וצריך עוד חדר אחד או שניים. לעיתים המגמה היא הפוכה. והבית או הדירה נעשים גדולים מדי ויש צורך לצמצם בגודל וגם בהוצאות. לעיתים רוצים למכור דירה שנמצאת בבניין מדרגות ללא מעלית ורוצים לגור בבניין שמותקנת בו מעלית. בכל מקרה כשיש דירה למכירה צריך לעשות את הכול על מנת למכור אותה במחיר טוב. כי אחרי הכול את הכסף צריך למטרות שונות ביניהם קניית דירה אחרת במקום אחר או לכל צורך אחר. ויש מה לעשות עם כסף.
 

מתווכי נדלן

 
לעיתים כדאי לשקול אופציה של מכירת הדירה באמצעות מתווך נדלן אשר עוסק גם בנושא של משרדים להשכרה ודירות למכירה גם כאשר גרים בגוש דן או ברמת גן.למתווך נדלן יש קשרים בתחום. יש לו הרבה נכסים למכירה או השכרה .יש לו משרדים ברמת גן אותם הוא משכיר או משרדים ברמת גן למכירה. לעיתים יש לו צבר גדול של דירות לקניה או משרדים להשכרה . .מתווך יודע על רוכשים פוטנציאליים של דירות .רוכשים שפונים אליו כל העת. מתווך יכול לעזור לבעל דירה למכירה להשיג מחיר טוב יותר עבורה אם זה אפשרי. הוא גובה את העמלה שלו באחוזים לפי מחיר דירה למכירה ולכן אם הדירה נמכרת במחיר יותר גבוה הוא זכאי לעמלה יותר גבוהה משני הצדדים. עזרה של מתווך תחסוך גם בזבוז זמן מיותר והוצאות שונות על דלק, הפסד שעות עבודה ועוד .
 

מכירת דירה

 
כדאי להגיע מוכנים לכל הנושא של מכירת דירה. צריך לבדוק את מחירה בשוק. כדאי לעשות סקר שוק. אפשר להזמין חוות דעת אצל מתווך. כל נתון חשוב בכדי לקבוע את המחיר הריאלי של הדירה. צריך לטפל בדירה למכירה טרם הצגתה. כדאי מאוד שהרוכשים המיועדים שבאים להתרשם יראו דירה כשהיא נראית טוב. צריך לעשות תיקונים קוסמטיים. צריך לצבוע מקומות מוזנחים ולתקן תיקונים קלים. צריך להסביר טוב לקונים על הסביבה הנוחה, ועל הנתונים הטובים שיש לסביבת המגורים להציע, כמו מיקום גני ילדים, בתי ספר ושירותים מוניציפאליים אחרים. צריך לזכור שהקונה עומד להשקיע סכום כסף גדול ברכישה וכדאי מאוד להרשים אותו על מנת שיקנה את הדירה הזאת במקום דירה אחרת שהוא ראה.