מחבר:
אדם עובר מספר פעמים דירות בחייו. אירוע של קניית דירה או החלפת דירה הוא אירוע חשוב, מורכב וקשור בכסף רב. אם זו קנייה ראשונה של דירה, הרי שצריך לגייס כסף ראשוני לצרכים הללו. כסף שנצבר כתוצאה מעבודה , מחסכונות, כסף שההורים נותנים, וכסף שבחלקו נלקח מהלוואות. מי שקונה דירות בגוש דן וברמת גן צריך לשלם יותר עבור הדירה מאשר במקומות אחרים. הסיבה העיקרית היא בגלל הביקוש הרב שיש לדירות באזורים אלו. מי שקונה צריך לעקוב אחרי פרסום שעליו נכתב: דירה למכירה. פרסום בעיתונות, או באינטרנט. אפשר גם להתעניין אצל קבלני בניין שבונים דירות בנייני דירות, וגם בניינים של משרדים להשכרה בגוש דן וגם משרדים ברמת גן למכירה או להשכרה..
 

מכירת דירה

 
במקרים בהם יש למי שקונה דירה אחרת במקום דירה אותה הוא צריך למכור, אז המאמץ הכספי לקניית דירה חדשה יותר קל. הוא מעמיד דירה למכירה שיש בבעלותו , מוכר אותה וקונה אחרת במקומה. הוא צריך לתזמן את מכירת הדירה הישנה יחד עם קניית דירה חדשה כולל פינוי הדירה הישנה. התזמון צריך להיות כך שהוא יספיק לרכוש דירה חדשה לפני שהוא מפנה את הישנה. לכן יש חשיבות עליונה לנושא של צורת מכירת הדירה הישנה. דירה למכירה צריכה להיות מסודרת ובמצב טוב. אם צריך קצת לשפץ אותה ולצבוע אותה כדאי לעשות את המאמץ. הקונים הפוטנציאליים צריכים לראות לנגד עיניהם דירה במצב סביר. כדי שיקנו אותה. בשוק של הדירות למכירה יש תחרות חזקה על ליבו של הקונה הפוטנציאלי.
 

תיווך נדלן

 
במקרים רבים כדאי לפנות לשירותים מקצועיים לצורך רכישת דירה . מתווך הוא מקצוען בכל מה שקשור בענייני נדלן. יש לו מלאי גדול של משרדים להשכרה, משרדים ברמת גן וגם דירות לקנייה או למכירה. הוא יכול לייעץ בכל מה שקשור בקנייה. עריכת חוזים, תשלומים ועוד. לעיתים מתווך עוזר לסגור עסקה בצורה שנוחה לשני הצדדים. מתווך יכול גם להשיג מחירים הוגנים עבור הדירה. המתווך עובד על פי עמלות, והוא ישתדל לבצע מכירה דירה במחירים גבוהים יחסית כדי לקבל עמלה יותר גבוהה. כמובן אם הדבר מתאפשר. יותר ויותר אנשים פונים לסוכני תיווך על מנת שיבצעו עבורם את מכירת הדירה, וקנייה של דירה אחרת, אם נדרש. הדבר חוסך כסף, בזבוב זמן, ואיבוד שעות עבודה יקרות, בגלל ההתרוצצויות השונות עם מתעניינים שונים.