מחבר:
מכירת דירה פרטית עושים בדרך כלל כאשר רוצים לעשות שינוי בחיים. לרוב האנשים יש דירה אחת שבה הם גרים, ואותה הם מחליפים באחרת אחת לכמה זמן לפי הצורך. דירה מחליפים כאשר המשפחה גדלה ויש צורך בעוד מקום. כאשר יש תהליך הפוך והילדים עוזבים את הבית. לעיתים מחליפים דירה עקב שינויים במקום העבודה. לעיתים סתם מעוניינים לעבור אזור מגורים. גם שיקול של בניין עם מעלית הוא שיקול. אנשים מתבגרים רבים יעדיפו להחליף דירה בבניין ללא מעלית בדירה מתאימה יותר. כך או כך העמדת דירה למכירה צריכה להיעשות בצורה טובה וחכמה. דירה למכירה עולה הרבה כסף, וכל טעות היא משמעותית. לכן, מכירת דירה צריכה להיעשות בליווי של בעלי מקצוע. שמאים, או מעריכי דירות לקביעת מחיר הדירה. יועצי נדל\"ן ועורך דין מלווה.
 

בדיקת מחירים

 
יש צורך בהכנה של דירה למכירה. ההכנה כוללת בדיקת מחירי השוק שלה .דירה ברמת גן שמיועדת למכירה תעלה אחרת מאשר דירה דומה באזור אחר. יש לבדוק אצל מתווכים ברמת גן. מתווכים שיש להם משרדים ברמת גן מהם הם פועלים. למתווכים אלו יש שפע של נכסים למכירה או השכרה ביניהם משרדים להשכרה, דירות בגדלים שונים ועוד. יש להם גם מספר רב של בקשות של אנשים שמעוניינים בקניית דירה. יכול להיות שאחד מהם יתאים. בדיקת מחירים יכולה להתבצע גם בברורים טלפונים לדירות שנמכרות באותו אזור. כולל בקורים בהם. לא צריך להתבייש, וכדאי לצאת לשטח ולהתרשם. טוב מראה עיניים ומשמע אוזניים במקרים אלו. בדיקות מקדימות לאורך מספר חודשים יתנו תמונת מצב אמיתית על מחיר הדירה הריאלי.
 

הכנת דירה למכירה

 
כדאי מאוד להכין דירה למכירה. יש צורך לבדוק את הניירת שלה. צריך לבדוק עם עורך דין אם יהיה מיסוי על המכירה ואיזה סוג מיסוי. צריך להכין את הדירה מבחינה חזותית. לתקן תיקונים קלים לצבוע , לסדר דברים שעלולים לא להיראות טוב ולהפריע לרוכשים הפוטנציאליים. כדאי להכין רשימה של סוגי המיסוי שיש במקום כמו, ארנונה, מיסי ועד ועוד. שאלות אלו נשאלות ותשובות צריכות להינתן. צריך לדעת להסביר על הסביבה הקרובה ולהדגיש יתרונות שלה. כמו תחבורה ציבורית, בתי ספר, סופרמרקטים בסביבה ועוד שירותים מוניציפאליים כאלו ואחרים. צריך לפרסם במקומות הנכונים על דירה למכירה  ולחכות לטלפונים. צריך הרבה סבלנות, מאחר וכל התהליך הוא מורכב, ולפעמים לוקח זמן.