מחברת:
כאשר מגיעים להחלטה להציע דירה למכירה עושים אותה בגלל שרוצים לעשות שינוי בחיים. או לעיתים כי צריך כסף. אם הדירה היא דירה יחידה אזי יש לבדוק היטב את כל התנאים והבדיקות לפני המכירה . אם רוצים לקנות דירה אחרת צריך לעשות את הקנייה והמכירה בתזמון מתאים. צריך ליצור מצב שבו עוברים לדירה החדשה לפני שמפנים את הישנה. זה חוסך הרבה כאב ראש, מאמץ ועצבים. אם אין ברירה אז צריך לשכור בינתיים דירה חלופית. אם מוכרים דירה בגלל מעבר של אזור מגורים, אז צריך לעשות את הפינוי בחופשת הקיץ, כדי שלמשפחה יהיה זמן להתארגן לפני תחילת שנת הלימודים. בכל מקרה צריך למכור דירה בליווי של אנשי מקצוע מתאימים כמו יועצי נדל\"ן, או שמאים או עורכי דין.
 

בדיקת מחירי הדירה

 
המשפחה רוצה למכור את הדירה ברמת גן ולעבור לצפון.יש לעשות הכנות לכך. כדאי לבדוק את הניירת של הדירה . האם כל הרישומים הם כחוק ומתאימים. כדאי לעשות בדיקות מקיפות על המחיר שרוצים לבקש. מחירי דירות ברמת גן שונים ממחירים בתל אביב או בחיפה. בדיקת מחירים יכולה להיעשות אצל שמאי. יש אפשרות לבדוק מחירים של דירות אחרות באזור שמועמדות למכירה. לא צריך להתעצל. צריך להתקשר לאנשים שמוכרים דירות ולגשת לראות את הדירות והמחירים במבוקשים. צריך לבדוק אצל מתווכים. בדיקה מוקדמת של מספר חודשים היא בדיקה יעילה שתוכל לתת תמונת מצב נכונה על ערך הדירה. דירה היא נכס יקר, וחשוב מאוד לא לטעות בתמחור שלה.תמחור יקר יבריח קונים, ותמחור זול יגרום להפסד כספי.
 

בדיקת מצב הדירה

 
כל אחד מתאהב בדירה שלו ובהרבה מקרים רואה את הדברים החיוביים. אנשים שרוכשים דירות רואים בהרבה מקרים את הצדדים השליליים. לכן צריך קודם כל לתקן ליקויים. צריך לצבוע מקומות בעייתיים. צריך להראות לקונים שהדירה מתוחזקת היטב. צריך מידה רבה של סבלנות. יהיו הרבה הערות שליליות. בגלל שאנשים רוצים להוריד מחירים. צריך לפרסם \"דירה למכירה\" ולחכות לטלפונים. אפשר גם לגשת למתווך. מתווך שיש לו משרדים ברמת גן. הוא מכיר היטב את השוק. יש לו שפע של נכסים למכירה או השכרה. משרדים להשכרה דירות למכירה  או השכרה  וגם מספר גדול של לקוחות פוטנציאליים. אחד מהם יכול להיות לקוח מתאים לרכישת דירה למכירה במחיר הוגן ומתאים.