באזור בו אנו חיים,נושא המצב הביטחוני נמצא כל הזמן ברקע של החיים שלנו. לעיתים יותר בעת תקופה מתוחה, ולעיתים פחות בעת תקופת רגיעה. אנו מוקפים במספר מדינות שעלולות לתקוף אותנו בכל רגע נתון. על מנת להיות בטוחים שאנו נהיה מוגנים בעת מצב בטחוני שביר, אחד הדברים החשובים ביותר לבצע, הוא פינוי מקלט. מקלט שישמש אותנו במצב חרום לחיות בו חיים מלאים ומתפקדים. מקלט שיהיו בו שירותים תקינים, מקרר, אמצעי מיגון ואבזרי שונים כמו שמיכות, בקבוקי מים ועוד. חובה, שהמקלט יהיה נקי וללא חפצים מיותרים.

מה צריך להכין בעבור פינוי מקלט בבניין משותף

בביניים ישנים, המרחב המוגן בעבורנו הוא המקלט המשותף, לכל השכנים. בעת חירום, זהו המקום היחיד הבטוח,שאנו יכולים לשהות בו. בהרבה מאוד בניינים, המקלט המשותף מוזנח ומלא בתכולה מיותרת ואף מסוכנת. כמו רהיטים משומשים, ומזיקים. במצב כזה,לעיתים בגלל ריח וחוסר מקום, לא ניתן להיות במקלט ובכך, אנו מסכנים את החיים שלנו. חובה, עוד היום להתחיל בהליך של פינוי מקלט, בבניין שלכם. את ההליך הזה יש לבצע על ידי חברה מוסמכת ומומחית בתחום פינוי מקלט. חברה כזו נמצאת תחת המקצוע פינוי דירה.

ביצוע פינוי והכנת המקלט לאכלוס אדם

תחילה יש לדעת, לאן מפנים את התכולה הנמצאת במקלט. מומלץ לכנס אדם מכל דירה, שייראה אם יש לו חפצים השייכים לו והוא מעוניין בהם. באם לא, החפצים נזרקים או מגיעים לתרומה. לאחר שלב המיון, מתחיל, שלב הפינוי. צוות מקצועי יפנה את כל סוגי התכולה, כולל פסולת מזוהמת. הצוות יבדוק את מצב תחזוקת המקלט ומה צריך לתקן. בסוף תהליך הפינוי הצוות יבצע ניקוי של המלקט והחיטוי שלו. תפקיד החברה המקצועית, הוא להשאיר לכם מקלט שיהיה, נקי מסודר מאוורור וראוי, למגורי אדם.

פינוי המקלט- החלטה נכונה במקרה של כל צרה

מומלץ לכם לא לחכות ולשכור שירות של חברה מקצועית ומנוסה שתעשה לכם את כל השירותים הקושרים בפינוי המקלט שלכם. החברה תוריד מכם את העול של ההתעסקות בכל הקשור בזה.