יש חברות רבות שבונות בנייני משרדים או בניינים ציבוריים אחרים. במרבית המקרים יש צורך בהתקנת דלתות פנים בחדרים הפנימיים בתוך המבנה. כאשר קבלן זוכה במכרז לבניית בית ספר, מרפאה או בניין ציבורי אחר. יש לו מפרט ובו רשום מספר דלתות הפנים שהוא צריך להתקין. במפרט רשום גם סוג הדלתות וצורתן. ברוב המקרים מדובר בדלתות פנים שמיוצרות בייצור תעשייתי על ידי נגריות שמתמחות בייצור המוני. הדלתות הן דלתות עץ .לעיתים מצופות פורמייקה או פורניר. לעיתים רק צבועות. הגדלים הן סטנדרטיים בגודל של 90/230 סנטימטר. לכל נגרייה גדולה או חברה בתחום יש את קו המוצרים הזה עליו היא מתבססת כקו הכנסה עיקרי שמביא לה את מרב ההכנסות . או לפחות חלק גדול מהן.

 

קו ייצור דלתות מעוצבות

 

יצרני דלתות פנים רבים אינם מסתפקים בייצור של דלתות סטנדרטיות אלא מחליטים להתמקצע בתחום ולייצר דלתות מעוצבות לפי הזמנות מיוחדות. חלק מעצב בעצמו קו ייצור של דלתות כאלו. חלק מייבא דלתות מעוצבות מיצרנים מחו\"ל . וחלק עושה גם את זה וגם את זה ובנוסף מייצר דלתות מיוחדות בגדלים שונים על פי הזמנה. ייצור דלתות פנים מעוצבות בגדלים שונים מחייב ידע טוב, מכשור מתאים וניסיון. יש צורך לדעת להתאים את הצירים הנכונים לדלת כבדה שעשויה מעץ מסיבי. יש צורך בידע טוב כדי להתקין אותה. דלת כזאת עולה כסף רב וצריך להיות מיומנים בביצוע של העבודה הזאת.יצרנים אלו מפרסמים עצמם באינטרנט ובמקומות רבים אחרים, על מנת שיהיו מפורסמים בקרב צרכני המוצרים האלו.

 

התקנת דלתות מעוצבות

 

דלתות פנים מעוצבות יוזמנו במקרים רבים על ידי לקוחות שבונים בתי מגורים פרטיים. גם מעצבי פנים רבים ירצו להכניס דלתות מעוצבות בתוך מכלול התכנון של הבתים הללו. יש דלתות מעוצבות יש  בהם קווי אורך יפים לאורך או לרוחב. יש דלתות שפשוט מגולפות ביד אמן. יש דלתות אחרות שהן מרופדות. יש הרבה סוגים. כל לקוח וטעמו. כל מעצב פנים רצונו ודמיונו. הידע והמקצועיות של יצרן דלתות פנים מעוצבות יעזור לו ליצור את הדלתות לשביעות רצון הלקוח. דלת מעוצבת היא לא תמיד מוצר זול שכן מושקעות בה הרבה שעות עבודה. אלא, שבסופו של דבר הדלת היפה תוסיף מימד של יופי וחן לבית או לחדר שאותו היא תוחמת. וזה כשלעצמו מביא סיפוק גדול ללקוח ולבעל הבית שבו מותקנת דלת הפנים המעוצבת.