אין זה מפתיע שמרבית האנשים בשעה שהם מתכננים לעצב את ביתם מחדש יתייחסו בעיקר ובין השאר לדלתות הכניסה של הבית. וזאת מכיוון שדלת הכניסה של הבית יוצרת את הרושם הראשוני של כל באי הבית. עוד טרם הגיעו האורחים לביתנו הדבר הראשון שבו הם עתידים להיתקל הינו הדלת שבכניסה. בהתאם לעיצוב ולמראה של הדלת, תעלה תחושה כזו ולא אחרת לגבי האופי והאווירה של הבית ושל דייריו. כך למשל דלת כניסה בהחלט יכולה לשדר קרירות ודיסטנס מחד ומאידך יכולה להשרות אווירה נוחה וחמימה, מזמינה ומסבירת פנים.

על החשיבות של דלתות פנים בבית

למרות החשיבות האדירה שיש לדלתות הכניסה החיצוניות של הבית, לא ניתן להתעלם גם מהחשיבות של דלתות פנים הבית, אשר גם הן בעלות השפעה לא קטנה בכלל, ביחס לאווירה ולתחושה השוררת בבית. כמו דלתות הכניסה גם הדלתות הפנימיות של הבית משחקות תפקיד מרכזי במסגרת השמירה וההגנה על הבית מפני מבקרים בלתי רצויים. אולם להבדיל מהדלת החיצונית, הדלת הפנימית של הבית בסך הכול יוצרת חיץ בין הדיירים שבבית ולא מפרידה ומגינה מפני זרים.

התפקיד המשמעותי ביותר של הדלתות שבבית בא לידי ביטוי לא בשמירה מפני זרים אלא בשמירה על הפרטיות של המתגוררים בבית. הדלתות שבבית מייצרות מרחב אינטימי ופרטי אשר אמור לספק פרטיות הן ברמת האקוסטיקה והן ברמת הנוכחות הפיזית.

כיצד להתאים דלתות לבית?

אז לאחר שעמדנו על החשיבות וההשפעה שיש לדלתות שבבית על דייריו ניתן לעבור לדרכים נכונות להתאים דלתות פנים לבית. הדבר הראשון שיש לעשות הוא להתאים את הגודל של הדלת למידות של המשקוף. המגבלה המשמעותית ביותר של דלתות פנימיות באה לידי ביטוי בכך שהן חייבות להתאים בצורה מקסימאלית לגודל של המשקוף. טרם בחירה של דלתות עבור משקופי הבית, יש למדוד את כל המשקופים המיועדים להתקנה של דלתות מכיוון שלא כולם תמיד נבנו בגדלים סטנדרטיים.

כמו כן יש לקחת מידות מדויקות של עובי הדלת כאשר מעוניינים להתאים דלת למשקוף, אולם זאת יש לעשות לאחר שנלקחו מידות האורך והרוחב של הדלת כמובן.