למה כדאי?

נדל\"ן הוא תחום שבאופן עקרוני נראה כתחום יציב בשוק. מחירי הדירות אינם ממהרים לרדת. בשל כך התשואה שיקבל המשקיע הופכת את הנכס לנכס מניב לאורך זמן. אם נדל\"ן בכלל הוא תחום בעל פוטנציאל גבוה לרווח, על אחת כמה וכמה נדל\"ן בארה\"ב. מחירי הדירות הם נמוכים ביחס לארץ ויש לנכסים פוטנציאל השבחה גבוה, כלומר לאחר שיפוץ והשבחה של הנכס מחירו קופץ פלאים.

 

מהי התשואה נטו עבור הנכס?

כאשר רוכשים נכס, ישנה חברת ניהול אשר מנהלת עבורכם את כל אחזקתו, מציאת דיירים חלופיים במידה והדיירים המתגוררים בדירה מחליטים לבצע פינוי דירה ולצאת מן הנכס. כאשר מחושבת התשואה שמניב הנכס יש לקחת בחשבון את דמי הניהול שגובה חברת הניהול וגם לקחת בחשבון את הביטוח עבור הדירה. אם לאחר כל אלה התשואה עוברת את העשרה אחוזים מדובר על עסק משתלם.

 

איפה כדאי לרכוש נכסים בארה\"ב?

יתכן שהתשובה תפתיע חלק מהאנשים, אך דווקא קניית נכס בערים פחות מוכרות יכול להביא לתשואה גבוהה יותר. כאשר חושבים על זה הדבר בעצם דומה למה שקורה בארץ. גם בארץ תל אביב כבר רווייה. הדירות בה יקרות והמחיר גבוה ביחס לדירה שמקבלים. לכן גם משקיעים בנדל\"ן בארץ יוצאים מגבולות העיר הגדולה ומחפשים נכסים בערי הלוויין שלה או בכלל מחוץ לגוש דן. כך הדבר עובד בארה\"ב ומומלץ לחפש דירות בערים קטנות ולאו דווקא בלב ניו יורק או לוס אנג\'לס.

 

לפי מה לבחור את חברת הניהול?

חברת הניהול צריכה לתת מענה בכל הנוגע לדירה. הדבר כולל מתן פתרון מהיר עבור פינוי דירה על מנת שהנכס יחזור להביא תשואה בהקדם האפשרי, תיקונים בו בעת הצורך, שיפוץ וכל האחריות שלוקח על עצמו בעל בית עבור שוכרי דירה. יש לבצע סקר שוק קפדני על מנת להגיע לחברה רצינית. כדאי גם לראות שלחברה יש נכסים בלעדיים משלה כי עליהם היא לוקחת אחריות רבה יותר מאשר נכסים המוצעים באופן כללי לקניה. כבר פורסם בתקשורת בתכניות כאלה ואחרות על אנשים שסמכו על חברת הניהול באופן טוטאלי ונפלו בשל כך. צריך לקרוא היטב על החברה, התנהלותה והצלחתה העסקית