בנדל\"ן מתחילים בקטן

מי שהצטבר לו סכום כסף נאה בצד, נדל\"ן היא אחת הדרכים לקבל ממנו תשואה. ישנן שתי אפשרויות כיצד להרוויח כסף מנכס. ניתן לקנות נכס במחיר נמוך יחסית ואז לעשות בו שיפוץ שיכול להיות גם קטן אך שישדרג אותו ולמכור אותו במחיר שיביא תשואה משמעותית. אפשר גם להפוך את הנכס למקור הכנסה נוסף וקבוע על ידי השכרתו. יש לקחת בחשבון את ההבדל בין שני סוגי ההכנסות. מי שרואה את עצמו כאוהב להשקיע את כל נפשו, מרצו וזמנו באופן מרוכז וגם לקבל את הרווח בצורה של \"זבנג וגמרנו\" מתאימה לו יותר השיטה של קניית נכס ומכירתו במחיר גבוה. מי שמעדיף לטפל בדברים באופן הדרגתי כך שלא יפריעו למסלול חייו השגרתי ולהנות מהרווח באופן קבוע ובסכומים קטנים בכל פעם, קניית דירה להשכרה עדיפה עבורו.

 

מה לקחת בחשבון כשקונים דירה להשכרה?

אם בוחרים לקנות דירה למטרת השכרה, יש לקחת בחשבון שהיא תדרוש התעסקות. בתום החוזה במקרה הטוב, או באמצע החוזה במקרה הפחות טוב, יכול להתרחש פינוי דירה מכיוונם של הדיירים או מכיוונו של בעל הדירה שלא מרוצה ממצב הדירה כאשר דיירים מסויימים נמצאים בה והוא מעדיף לפנותם. בטרם יתרחש פינוי דירה יכולים להיות תיקונים שונים, גם אם קטנים, שיידרשו עבור הדירה. עם זאת, אפשר להקטין את ההתעסקות על ידי סוג הדיירים שמחליטים להכניס לדירה. אם אלה סטודנטים, יתכן שתהיה תחלופה רבה של הדיירים ויהיה צורך למצוא דיירים חדשים בתדירות גבוהה. אם מדובר על זוג עם ילדים, יתכן שמדובר על השכרה לטווח ארוך. אפשר גם להתנות את השכרת הדירה בתנאי זה.

 

נדל\"ן למטרות תעשיה

נדל\"ן איננו רק דירות למגורים. גם מפעלים וחברות זקוקים לשטח להתמקם בו. ניתן לרכוש בניין או חלק מבניין ולהשכיר אותו עבור חברות או מפעלים. ניתן לרכוש מבנים אשר ישמשו כמחסנים עבור התעשיה או החקלאות. נדל\"ן עבור תעשיה או חקלאות ניתן לרכוש באזורים פריפריאלים יותר ולאו דווקא בערים. באזורים אלה האדמות או הנכסים הם זולים יותר מאשר נכסים שבלב העיר.