מכירת דירה- מהמכירות המורכבות והמשמעותיות שיש

מכירת דירה אינה מהלך שנעשה לעיתים קרובות ולפיכך הוא צריך להעשות עם הרבה תכנון ובאופן שאינו שרירותי. על מנת לתכנן את המהלך באופן הטוב ביותר, יש להתחשב באילוצים שדורשת המציאות. התחלת התשלום על דירה שנקנתה דורשת פינוי דירה נוכחית ומכירתה במועד מסויים על מנת לעמוד בתשלומי הדירה החדשה. ככל שיש לבצע פינוי דירה מהיר ומקצועי יותר יש פחות זמן לעשות עבודת שטח לפני המכירה.

 

קביעת מחיר הדירה

מחיר הדירה הוא אחד הפרמטרים על פיהם מחליטים אנשים האם ללכת לראות דירה מסויימת או לא. לפיכך, קביעת המחיר צריכה להיות מתוכננת ולא שרירותית. לפני ההחלטה על המחיר יש לבדוק את ההצעות על דירות בעלות מאפיינים דומים באותו אזור מגורים. מאפיינים אלה כוללים את מספר החדרים, קומת הבית, האם יש מחסן או לא וכו\\\'. הצעת המחיר צריכה להיות ריאלית ולא תלושה מהמציאות. יותר מכך, אם מרבית ההצעות באזור מסויים למשל הן 1000000 שקלים, הצעה של 990000 שקלים תמשוך את עיני מחפשי הדירות. ממילא ישנה התמקחות על ידי הקונים הפוטנציאלים ושינוי המחיר, כך שאם המחיר הראשוני מושך אנשים רבים יותר הסיכוי למכור את הדירה במהירות ולא \\\"למרוח\\\" את הפעולה הוא גבוה יותר. מה גם שהמתעניינים הראשונים הם גם הרציניים ביותר, ועל כן כדאי לשים לב לסיבות שבגללן לא רכשו את הדירה

 

בירור מחיר אמיתי של דירות בסביבה

מעבר לבירור המחיר בו מוצעות דירות בסביבה, כדאי לבדוק מהם המחירים האמיתיים בהם נמכרו דירות באזור. מן הסתם המחיר יהיה שונה ממחיר ההצעה המקורית. פניה לרשות המיסים תאפשר בירור מסוג זה. בירור מסוג זה יאפשר לקבוע מחיר ריאלי לדירה שמעוניינים למכור. את המחיר יש לקבוע ללא כל סנטימנטים. הוא צריך להקבע בעזרת הראש בלבד על סמך מאפייני הדירה ולא על סמך רגש. כמובן שדירה בה אדם ומשפחתו חיו במשך שנים תראה לאותה משפחה בעלת מחיר גבוה במיוחד, אך חלק מהמחיר הוא רגשי. יש לעשות עד כמה שניתן את ההפרדה בין רגש לראיה אובייקטיבית של הדירה.