דיור:

טוב, בתקופה זו כמו ברוב התקופות מחירי הדיור עולים, באופן כזה שכבר אפילו לשכור דירה קשה מאד, וממילא כדאי שיהיה לנו איזה נכס ביד, שגם עם נעבוד בעבורו כמו חמורים כל החיים ובעזרת השם הוא בסוף באמת יהיה שלנו ולא ישועבד לבנק, לפחות לילדים אולי יהיה בית משלהם.
 

מהי משכנתא:

הסיפור עם משכנתא הוא כזה, שאגף מיוחד בעניין בבנק, או בנק שלם מיוחד לעניין, הבנקים למשכנתאות, מאפשרים לאדם שאין באפשרותו לבצע רכישה בסכומים גדולים, אכן לבצע אותה באמצעות הלוואה, אך הקאץ\' בסיפור הזה הוא, שהלוואה זו לא עובדת כהלוואה רגילה בה ניתן לך כסף ואתה מחזיר, אלא מושא הרכישה שלך, בדרך כלל הבית רשום בטאבו על שם הבנק נותן המשכנתא.
 

הבית משועבד לבנק:

כך שלמעשה הבית כלל לא שלך בזמן תשלום המשכנתא ואתה ככל שוכר אחר, רק שאת דמי השכירות אתה משלם לבנק ובעזרת השם עוד 30 שנה מהיום, תסיים לשלם על הבית והוא יהיה שלך ורק שלך.
 

התחייבות ארוכת טווח:

תמיד נדמה שאין אפשרות אחרת מלבד לקיחת משכנתא, אבל צריך לזכור שהסיכונים כאן הם גבוהים מאד. שלושים שנה הם זמן בבחינת הבלתי ידוע, מי יודע מה יקרה עד אז, הא אנחנו יודעים מעכשיו שבמשך שלושים השנים הבאות כל חודש נהיה מסוגלים לשלם את ההלוואה. ומה אם נאבד את מקום העבודה שלנו, או חס ושלום את כושר העבודה שלנו, מה אם בעיה רפואית חס ושלום תדרוש מאתנו הוצאות כספיות גבוהות ולא נוכל לעמוד בתשלום המשכנתא?
 

שיעבוד עצמי:

ומלבד זאת, האין זה מעצבן נורא שהבית או הנכס שאנו רוכשים נשאר אצל הבנק. הרי שאם הנכס משועבד לבנק הרי שגם אנחנו משועבדים לבנק, שלושים שנה, זה בערך כל חיינו.
 

כדאי לקנות

עם זאת אם יש אפשרות לקנות בית או נכס נדל\"ן עשו זאת, במציאות היום זהו הנכס היחידי שיכול להבטיח את הכנסתכם וביטחון עתידכם.
משכנתא מאפשרת לעשות זאת בחלקים ואם אתם אנשים עובדים ואחראיים אולי גם תזכו לשכזאת ולבית חלומות משלכם.