באילו מקורות לחפש?


כאשר מעוניינים למצוא משרדים בתל אביב, הן למכירה והן להשכרה, מדובר על מלאכה לא פשוטה. תל אביב היא צפופה ועמוסה והיצע המשרדים בה קטן, בודאי משרדים שמחירם אינו יקר מאוד. על מנת להגיע למשרדים פוטנציאליים, יש לחפש את המידע במספר מקורות. המקור הראשי הוא כמובן האינטרנט. באינטרנט ישנם שפע של לוחות של משרדים להשכרה או למכירה, חלק לא מבוטל הוא משרדים בתל אביב. יכולים אלה להיות אנשים פרטיים בעלי נכס שמציעים אותו למכירה או השכרה או לוחות של חברות תיווך אשר אמונות על מציאת הלקוח וביצוע העיסקה. ניתן גם לפנות לחברות תיווך באופן ישיר וכן למצוא הצעות מכירה או השכרה גם בעיתונות.

לבדוק את הצרכים שלכם ושל הלקוחותרגע לפני שאתם מתחילים חיפוש משרדים בתל אביב, עליכם להחליט מהם הצרכים שלכם ושל לקוחותיכם. האם יש צורך בהגעת רכבים כבדים לעיתים קרובות אל המשרד? האם השירות של העסק דורש הגעת לקוחות באופן קבוע? מיהם הלקוחות- אם מדובר על קשישים, אמהות או אנשים מוגבלי תנועה קומת קרקע או לחילופין מעלית גדולה הם הכרחיים. אם מדובר על הגעת לקוחות רבים במהלך היום רצוי למצוא משרד במבנה עם חניה על מנת למנוע מצוקת חניה שתביא לירידה בכמות הלקוחות. רצוי למצוא מיקום שבו עסקים דומים או קרובים לשלכם אך לא יותר מדי על מנת שלא ליצור איום על העסק. שיקולים אלה קובעים את המיקום שהוא גורם חשוב במחיר.

שטח ומבנה המקוםמשרדים בתל אביב שונים במבנה שלהם ובשטח שלהם. יש לקחת גם גורמים אלה בחשבון. האם אתם זקוקים לשטח נרחב עבור העסק? האם אתם זקוקים למספר משרדים ואם כן כמה? האם אתם מעדיפים שטח שיהיה בנוי כחלל אחד גדול או שטח המחולק ליחידות. כמובן שהשטח מתבטא במחיר וכיוון שמדובר בתל אביב בה המחיר יקר מלכתחילה כדאי לחשוב על כל מ\"ר שקיים במשרד האם הוא הכרחי או מהווה מותרות. לגבי המבנה, אמנם ניתן לעשות שינויים במבנה המשרד אך עדיף כמובן לחסוך זאת ולקנות או לשכור את מה שמתאים מלכתחילה.