שוק הנדל\\\\\\\"ן הוא אחד השווקים הפורים ביותר בישראל. מי שאין לו דירה רוצה לקנות ומי שכבר יש לו רוצה עוד אחת. אנו קונים דירה למגורים ורוצים לקנות דירה נוספת להשקעה. או מוכרים את הדירה הקיימת כדי לעבור לדירה חדשה, מתאימה יותר. אמרת נדל\\\\\\\"ן, אמרת עולם חי ותוסס שמושך אליו עניין רב ללא הרף.

 

דירה למכירה

מכירת נדל\\\\\\\"ן היא עסק רציני. דירה למכירה, גם אם היא באזור טוב לא יכולה להסתמך רק על הסביבה. היא עצמה צריכה להיראות מטופחת ומושקעת. כשלקוח פוטנציאלי מגיע לראות דירה למכירה הוא מתרשם גם מהסדר והניקיון בה. דירה מטופחת מעבירה את התחושה של השקעה, של איכפתיות ולכן מושך יותר לקנות אותה. דירה מלאת תכולה, בלאגן וציוד ישן ומקולקל מרחיקה קונים. לכן חשוב להזמין חברה לפינוי דירה שכולל גם פינוי מכשירי חשמל, ואחר כך לנקות אותה באופן יסודי.

 

דירה עם פוטנציאל

המטרה היא שהקונה הפוטנציאלי יראה דירה עם פוטנציאל. ככל שהדירה נראית יותר נעימה, מבריקה, נקייה כך קל יותר לדמיין אותה לאחר הרכישה. פגמים קטנים ומטרידים יכולים להרחיק קונים או להוריד את המחיר. דירה מוזנחת משאירה רושם שצריך להשקיע כסף רב בשיפוצים. לכן כשמראים דירה חשוב להשקיע בדברים קטנים שעושים רושם טוב. זוהי השקעה כספית קטנה שתניב בסופו של דבר עסקה משתלמת.

 

דירה להשקעה

תחום חשוב בעולם הדירות הוא השקעות נדל\\\\\\\"ן. יש אנשים שיודעים לנצל את הפוטנציאל הגלום בתחום זה ועל ידי השקעות חמות הם מגיעים לרווחים גדולים. דירה להשקעה היא לעתים לקיחת סיכון כלכלי ולכן חשוב לעשות כל צעד בשיקול דעת ובחוכמה שכן מדובר בסכומי כסף גדולים שמיועדים בעצם למען העתיד הכלכלי שלנו.

 

חשוב לדעת מראש

חשוב להכיר את התחום כדי למזער את הסיכונים בהשקעה. חשוב להכיר את כל הדרישות הביורוקטיות, לעבוד עם עורך דין שמתמחה בתחום, לדעת כיצד להימנע ממיסוי, מאגרות והוצאות שונות הכרוכות ברכישת דירה. חשוב גם לדעת כמה כסף יעלה לנו השיפוץ וכמה זמן זה ידרוש. חשוב לבדוק מה מחירי ההשכרה באזור ומה הביקוש להשכרה, הרי קנינו דירה להשקעה במטרה להניב תשואה כמה שיותר מוקדם.