ככלל, למכור זה לא דבר טריוויאלי שכל אחד יכול לעשות, ובדרך כלל אמנות המכירות מיושמת על ידי אנשים בודדים שפשוט יודעים לעשות את העבודה. יחד עם זאת, לכל אחד מאיתנו יוצא לבצע מכירה של נכס בבעלותנו, בין שמדובר במכונית ישנה, ובין שמדובר בדירה או עסק. להעמיד דירה למכירה זאת החלטה משמעותית שיש לשקול היטב, ולאחר מכן יש להשקיע הן מאמץ, והן לגייס את כל מה שאנחנו חושבים שאנחנו יודעים במכירות, כדי לבצע מכירה מוצלחת, ולהשיג את המחיר הטוב ביותר.

מן הצד השני, יש בינינו רבים שפיתחו התמחות דווקא באמנות הקניה. אנשים אלה מדברים יותר במונחים של דירה להשקעה, ולא במונחים של דירה למכירה. עבורם, רכישת דירה היא עסק שמטרתו היחידה היא להפיק רווח בין שבטווח המיידי, בין בטווח הבינוני ובין שבטווח הרחוק, כפי שבדרך כלל קורה. עסקאות נדל\"ן הן עסקאות שבהן מעורבים סכומי כסף גדולים הרבה יותר מהסכומים שאנו רגילים להתנהל איתם ביום יום, ועל כן בבואנו לבצע עסקת נדל\"ן עלינו לפעול בזהירות, ובדרך כלל גם כדאי לשכור את שירותיו של מומחה בתחום. אין להשוות את יכולתנו למכור מכונת כביסה יד שניה, ליכולתנו למכור דירה למכירה, ואין להשוות את יכולתנו לקנות טלוויזיית פלאזמה, ליכולתנו לקנות דירה להשקעה. אלו הם שני עולמות שונים לחלוטין.

חיפוש פשוט ומהיר באינטרנט יציג בפניכם שורה ארוכה של מאות אנשי נדל\"ן העוסקים בתחום ביום יום. בדיוק כפי שאתם מחפשים מומחה לאינסטלציה, חשמלאי מוסמך, או מומחה בתחום של פינוי מכשירי חשמל, כך גם תוכלו לחפש מתווך או עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין. אנשי מקצוע אלה יוכלו לספק לכם ידע יקר ערך שיסייע לכם להשיג את העסקה הטובה ביותר עבורכם. תוכלו גם כמובן לשכור את שירותיהם על מנת ללוות אתכם לאורך כל תהליך המכירה. אנשי מקצוע אלה חשובים בעיקר בתחום של דירה להשקעה, ואכן משקיעים רבים העוסקים בתחום כעסק רווחי, מתחזקים קשרים שוטפים עם שורה של אנשי מקרקעין המסייעים להם בעסקאות השוטפות, ובהתמודדות עם מצבים חדשים בהם הם נתקלים בכל עסקה ועסקה.