חברות אחזקה של מבנים צצות היום כפטריות אחר הגשם אחרי שהתחיל גל של בנייה עסקית של בנייני משרדים ומשרדים להשכרה. המשקיעים גילו אפיק של נכס מניב בכל עניין המשרדים להשכרה בבניינים המיועדים לכך, וכיוון שיש קושי רב לנהל מבחינה לוגיסטית בניין שלם עם משרדים להשכרה, ולגבות תשלומים ולנהל תחומים שונים בבניין, חברות אחזקת מבנים לקחו על עצמן את האחריות הזו.

מהי חברה לאחזקת מבנים?חברה לאחזקת מבנים היא חברה שייעודה לנהל את בניין המשרדים, לדוגמה, בניין של משרדים להשכרה. החברה לוקחת על עצמה גם את גביית מיסי האחזקה לבניין, ניקיון, דאגה לממ\\\\\\\"דים בכל קומה, דאגה לתחזוקת המעליות, לגינון ולגיזום ולעציצים שבכל קומה ובכל משרד. החברה דואגת לתחזוקת מערכת החשמל בבניין, בין הקומות ובמשרדים עצמם. החברה דואגת לניקוי ולהברקת רצפות או פרקטים, תחזוקה של מזגנים או כל דבר שמתקלקל ברמת הבלאי בבניין.

למה חברה כזו תראה בבניינים האלה חלק מנכסים מניבים?נכסים מניבים הם נכסים שבהם מוכרים את הנכס עם השוכרים לקונה. חברות רבות לאחזקת בניינים מושקעות על ידי בעלי הון שמאמינים שבבוא העת יוכלו לקנות את הבניין עם השוכרים ולקצור את פירות ההשקעה.

כיצד מתבצעת ההשקעה של חברת אחזקות בנכס מניב?מי שמשקיע בנכס מניב זו חברה שלבעלים שלה יש עניין למקסם את הרווחים מהנכס בעתיד. ניהול השכרות כזה מתאים למי שיש לו נכס המשתרע על פני שטח גדול שהוא משכיר ללקוחות ומופקד על האחזקה שלו. פנייה לשירותי אחזקה וניהול השכרה יכולה לקרות בכל שלב שבו מאכלסים את בניין המשרדים גם כשהוא ריק וגם כשהוא מלא בחלקו ובכל שלב, ניהול נכון יכול להפוך את הבניין לנכס מניב שהערך שלו רק יעלה ויעלה.

איך יודעים עד כמה החברה מיומנת ובעלת ניסיון?חייבים לברר כמובן מי הלקוחות של חברת אחזקת המבנים. יש חשיבות לעשות בירור אצל מנהלי בניינים כאלה או מתווכי נדל\\\\\\\"ן ולשמוע על תפקוד החברה, מצבה הפיננסי ויכולתה לעמוד ברמת השירותים והדאגה לתחזוקה ולאחזקת הבניין.
יש חברות מאוד מיומנות ובעלות ניסיון שנכנסו לעסקים אלה כדי להשקיע בנכסים מניבים שיניבו תשואה עתידית גבוהה. חשוב לקחת חברה גדולה עם לקוחות גדולים ולשאול ולהתעניין בתפקודם.