חשבתם על רעיון רווחי להקמת חברה או שעלה במוחכם איזה סטרט אפ גאוני שאתם כבר בשלבים מתקדמים של יצירתו. קודם כל מזל טוב. כמו כל חברה מצליחה ומסגסגת באיזה שהוא שלב מגיע הרגע בו צריך לעלות שלב ולעבור מחברה ביתית וקטנה לחברה המחזיקה משרדים, מזכירות, חדרי פגישות ויתר שירותים שמשווים לחברה שלכם מראה רציני יותר, מכובד יותר ומאפשר העסקה של כמות גדולה יותר של עובדים. עם ההחלטה מגיע החיפוש, כעת השלב הבא שלכם בדרך לגדולה הוא לחפש במודעות משרדים להשכרה. אתם צריכים למצוא שטח משרדי שמתאים לצרכים שלכם, לגודל של החברה שלכם וכמות האנשים המועסקים בה, ולעיטים גם למיקום יש חשיבות מכרעת.


דברים שיש לחשוב עליהם כשבוחרים משרד


כאמור אתם מחפשים משרדים להשכרה. אם תקישו במנוע החיפוש גוגל משרדים להשכרה או תפתחו את העיתון בעמוד הנדל\"ן הרלוונטי, אתם תמצאו שלל אופציות של משרדים העומדים לרשותכם שרק מחכים שישכירו אותם. איך בוחרים מבין המגוון הרחב. ראשית, עליכם לעשות מיפוי לפי הצרכים שלכם. כלומר, אם אתם חברה שכרגע מעסיקה 10 אנשים ולא צפוי שהיא תגדל בצורה משמעותית בשנים הקרובות, גודל המשרד שלכם צריך להיות בהתאם. משרד גדול מידי הוא מיותר, וגם ייצור רושם של ריקנות. כמו כן, אם אתם סוג חברה שמרבה להיפגש עם לקוחות וצריכה להציג מצגות, רצוי כי במשרד שלכם יהיה חדר ישיבות בו תוכלו לארח בצורה מכובדת את הלקוחות המגיעים למשרדכם. כמו כן, אם המוצר שלכם משדר יוקרה, מיועד לאנשים בעלי כסף, רצוי כי כאשר תחפשו במודעות משרדים להשכרה תמקדו את החיפוש שלכם לאזורים יותר יוקרתיים ונחשבים, כגון: תל אביב, אזור התעשייה של שדה התעופה, רעננה, הרצלייה פיתוח ואזורים דומים הנחשבים ליוקרתיים.


מיקום יוקרתי- כן או לא


כאמור ישנם מוצרים שקהל הלקוחות שלהם הוא אנשים עמידים מאוד, ויש צורך להרשים אותם במשרד גדול ומפואר. אולם, לא בכל המקרים זה המצב. חברה הממציאה תוכנת מחשב ייחודית או אפליקציה לאייפון לו דווקא צריכה את המשרד במיקום הכי יוקרתי ובמחיר הכי יקר. אי לכך, חשבו האם יש צורך במשרד במיקום יוקרתי, או שמא אתם יכולים להתחיל את דרככם כחברה במקום קצת יותר צנוע, ופחות יקר ובכך להוזיל את עלויות השכרת המשרד.