בעבר, לדיור מורגן הייתה סטיגמה רעה. אנשים לא היו רוצים לשלוח את ההורים הזקנים שלהם לדיור מוגן היות וזה היה נחשב התפקרות מאחריות של הילדים כלפי הוריהם. ההורים והילדים כאחד היו רואים בכך הזנחה או נטישה של הילד את ההורה, ודיור מוגן נחשב  כמפלט אחרון. היום המצב השתנה לחלוטין, ודיור מוגן היא אופציה עדיפה על מבוגרים רבים. ההורים עצמם לא רוצים להיות נטל על הילדים ולגור איתם, הם מעדיפים שתהייה להם את הפרטיות שלהם, ורוצים לחיות בסביבת אנשים בגילם, במיוחד אם מדובר במצב של אלמנות. משמע, שאחד מההורים נפטר וההורה השני נשאר בודד וללא חברה.


מה מציע דיור מוגן


כיום מרבית המוסדות המציעים דיור מוגן, הינם חברות וגופים פרטיים. העובדה שמדובר בגוף פרטי היא בעלת יתרונות כמו גם חסרונות. מחד, מדובר בשירות יקר יחסית שעולה לא מעט כסף. מאידך, השירותים הניתנים בדיור המוגן הם ברמה גבוהה ואיכותית יותר. החל מהאוכל ומתנאי חדר השינה וכלה בשיעורי ההעשרה ובשעות הפנאי. כפי שאמרתי רבים מהמבוגרים בוחרים בדיור מוגן, היות וזו אופציה העונה על כל הדרישות. במקום יש את כל מה שאדם צריך. במרבית המקומות הדיירים של הדיור המוגן גרים בחדרים לבד, כל אחד בחדרו. הדיירים מקבלים במקום ארוחות חמות, שיעורי ההעשרה, חוגים, ישנו שטח פתוח בו ניתן להסתובב, בחלק מהמקומות היוקרתיים יותר ישנה בריכה או חדר כושר, והכי חשוב ישנה חברה של אנשים בני פחות או יותר אותו הגיל.


להפיג את הבדידות


כאשר מגיעים לגיל זקנה, אחד הדברים הכי קשים להתמודד איתם זו הבדידות. כאשר אדם החי שנים רבות עם בן או בת זוגתו מוצא עצמו לבד, ההתמודדות היא הרבה פעמים מאוד קשה. אי לכך הפתרון המועדף על אנשים רבים המגיעים לגיל זקנה הוא דיור מוגן. אומנם המחיר לא מועט, ואומנם הפרטיות היא לא מיטבית כמו שהייתה להם בבית, אולם התנאים טובים, ישנה השגחה רפואית צמודה וכפי שאמרתי בעיקר חברה של אנשים שמפיגה אפילו במקצת את הבדידות. כאשר אתם פונים לבחירת דיור מוגן, וודאו כי מדוב ר במקום איכותי, עם סטנדרטים גבוהים, היות ושוק הדיור המוגן מציע שלל רמות, היה ואתם רוצים את הטוב ביותר כדאי שלא תתפשרו ותעשו סקר שוק.