קניית נדל\"ן היא תחביב בפני עצמו. יש אנשים שאוהבים את הריגוש של הבורסה ושוק ההון, אחרים אוהבים ללכת להמר ויש שנהנים להשקיע את הכסף שלהם בתחום הנדל\"ן. תחום הנדל\"ן הוא בעצם קנייה של נכסים שונים או קרקעות, כאשר המטרה היא כאשר מדובר בהשקעה ולא קנייה לשם מגורים, היא יצירת תשואה מההשקעה. אנשים המשקיעים בנדל\"ן רוכשים משרדים להשכרה, דירות למגורים, קרקעות לבנייה ועוד. כמו שצריך ידע בסיסי בשוק ההון על מנת לסחור ולהתעסק עם הבורסה כך צריך ידע בסיסי בתחום הנדל\"ן וצמיחות עתידיות של ערים ואזורים על מנת להפוך את זה לעניין רווחי.

מיקום מיקום מיקוםמי שמתעסק בנדל\"ן יודע שהמיקום הוא הכל. אותה דירה, אותו גודל, אותה רמת פאר ואותו קווי מתאר כלליים, בלוד שווה חצי אם לא פחות מדירה זהה במרכז תל אביב. למיקום יש חלק חשוב ערך של הנכס. אי לכך אנשים רבים מחליטים להשקיע באזורים רווחיים כמו תל אביב ובוחרים בתחום משרדים להשכרה תוך דרש על משרדים בתל אביב. אולם בתל אביב קניית הנכס היא יקרה לכשעצמה ואומנם התשואה על המשרד תהייה גדולה וגיוני שיהיה ביקוש תמידי לנכס בשל המיקום, אולם יש לבצע שיקולים של עלות ותועלת האם כדאי להשקיע במקום זה. לעומת זאת יש אנשים שבוחרים בתחום משרדים להשכרה אבל עושים זאת במקומות שהם רואים את האופק ההתפתחותי שלהם. אנשים שקונים היום משרדים בחולון, כאשר ישנו אזור תעשייה גדול של משרדים שהולך לקום בעוד כמה שנים, ככל הנראה יעשו רווח גדול בעתיד. כיום המחיר של המשרדים הללו הוא נמוך יחסית היות והמקום לא נחשב למעצמת היי טק ומשרדים יוקרתיים, אולם בעוד כמה שנים כאשר כל הבנייה תושלם, יהיו הרבה עסקים וחברות שיעתיקו את מקומם לחולון ואז מי שקנה משרדים ירוויח סכום נאה של כסף.

לא להתפתות לכל הצעהבסופו של דבר, בין אם אתם קונים נדל\"ן למגורים או משרדים שאותם אתם רוצים להשכיר או למכור, יש לקחת בחשבון את עניין המיקום ולבצע החלטות מושכלות. לא כל מה שנראה טוב על הנייר אכן טוב במציאות ויש להסתכל בעין בוחנת על עסקאות הנדל\"ן המוצאות כיום בשוק.