מכירת דירה אינה מהלך שגרתי

עבור רובנו, העמדתה של דירה למכירה אינה מהלך פשוט. קודם כל, עסקת נדל\\\"ן היא העסקה המורכבת ביותר שיש וכוללת בתוכה הרבה בירוקרטיה- חוזים בעלי סעיפים רבים ומורכבים, מיסים שונים שצריכים לשלם- הן הקונה והן המוכר. בנוסף, זוהי העסקה היקרה ביותר שיש עבור האדם הממוצע לפחות. רובנו לא רגילים לבצע עסקאות בסכומים של מיליון שקלים ויותר. לפני מכירת דירה יש ללמוד הרבה על התחום, לקורא, לדעת את כל הקשור לחוקים ולבירוקרטיה, וגם ללמוד שיווק על מנת שהמהלך יקרה במהירות האפשרית ושיהיה משתלם עד כמה שאפשר.

 

קביעת מחיר על סמך מידע אקטואלי

מחיר מכירת דירה צריך להקבע על סמך מידע אמיתי ולא על סמך תחושות והערכות. יש לעשות סקר נרחב על המחירים בהן נמכרו דירות באזור שלכם שהן בעלות נתונים דומים לאלה של הדירה שלכם, כלומר מספר חדרים דומה, קומה דומה ומאפייני בניין דומים- האם ישנה גינה, מעלית בבניין, נוף ועוד. המחירים בהם מוצעת דירה למכירה אינם המחירים שנקבעו בפועל עם סגירת העסקה, לכן, מחירים אשר תראו ביד 2 במודעות על מכירה אינם הנתונים אותם יש לקחת בחשבון. אתר אחד בו ניתן לראות נתונים אמיתיים הוא אתר בשם מדל\\\"ן בו יש לכתוב את שם העיר והשכונה וכך מקבלים נתונים על עסקאות שנסגרו לפני שלושה חודשים ומוקדם יותר. באתר אחר, אתר מידע נדל\\\"ן של רשות המיסים תוכלו אפילו לראות עסקאות חמות מהתנור. לאחר כל אלה יש לקבוע מחיר אטרקטיבי מספיק אך לא זול מדי.

 

להביא את הדירה למצב הטוב ביותר האפשרי

לאחר שהחלו קונים פוטנציאלים להתקשר כדאי לבדוק עימם עוד בטלפון את מידת הרצינות שלהם והאם הם מודעים לגודל העסקה. את הרציניים ביותר הזמינו אך קודם לכן יש להביא את הדירה למצב הטוב ביותר שהיתה בשנים האחרונות. כדאי לעשות שיפוץ קטן, צביעה, שהקירות יראו טוב וללא סדקים. הכל על מנת להגביר את הסיכויים למכירה. כל פגם, ולו הקטן ביותר ישמש כקלף מיקוח להורדת המחיר עבור הקונים הפוטנציאלים.

 

להיות נחושים

על מנת שקונים פוטנציאלים יראו את הדירה שלכם כהזדמנות וילחמו עליה, אל תתחילו לנהל איתם משא ומתן על המחיר. אמרו להם שכרגע זהו המחיר, שאתם מעוניינים לקבל מהם ומכל אחד מהמתעניינים האחרים הצעה, כאשר ההצעה הטובה ביותר היא זו שתיבחר. העובדה שאינכם ממהרים להכנס למשא ומתן ולהוריד מחירים תשחק כאן לטובתכם.