נדל\\\"ן בישראל מעניין הרבה מאוד אנשים, זוגות צעירים שמעוניינים לרכוש דירה למגורים ואנשי עסקים שמחפשים נכסים להשקעה, קבלנים, שמאים, מהנדסים ועורכי דין שנדל\\\"ן זה תחום העיסוק המרכזי שלהם מעוניינים בנכסים או בעבודה בתחום הנדל\\\"ן. הרבה מתווכים וקבלנים ואף יזמים עוסקים מזה שנים במקצוע הנדל\\\"ן זה לא מקצוע קל ואינו מתאים לכל אחד. יש להיות דינאמיים וערניים, ולהיות בעלי סבלנות רבה עד שעסקה מסוימת תצא לפועל. העבודה כרוכה בהרבה שעות ואין שעות קבועות למקצוע זה. ידוע כי מחירי הנדל\\\"ן בישראל הם מבין הגבוהים בעולם. כיום אין הרבה שטחים עבור בניה בארץ ולכן חל ביקוש גדול בנכסים במיוחד של בנייני מגורים חדשים. כשיש דרישה גדולה כמו בכל דבר, גם המחיר עולה בהתאם.


המידע החשוב בנדל\\\"ן נמצא אצל המתווכים


כל המידע על העסקאות האטרקטיביות ביותר נמצא אצל המתווכים גם בתחום המגורים וגם בתחום המסחרי. יש לציין כי המתווך מבצע עבודה טובה עבור הלקוחות ויודע לתת למשקיעים את המידע הנחוץ להם ביותר לגבי נכסים מניבים. את עסקאות הנדל\\\"ן מלווים עורכי דין ושמאים. עורכי הדין עורכים את החוזה, לכן טרם רכישת נכס יש לתת את פרטי הנכס{כמו גוש וחלקה} על מנת שעורך הדין יבדוק אם הנכס אינו מעוקל או משועבד. השמאים חייבים להיכנס לתמונה, כי אם ברצונכם לרכוש נכס מסוים, יש לשים לב כי אין בו חריגות בניה והוא בנוי היטב. יש מקרים בהם ניתן לרכוש נכס מיד שניה, הרבה פונים אל חברות פינוי דירה ונכס להשבחה על מנת שיפנו את הנכס וישפצו אותו לקראת שכירות או מכירה. נכס שמשופץ, יעלה את ערכו עד ל-25%, וזה הרווח של הרבה יזמים שמעוניינים לעשות כסף מרכישת נדל\\\"ן.


להחזיר את ההשקעה בנדל\\\"ן


השקעה בנדל\\\"ן כרוכה בהרבה מאוד כסף, ואם מי שמעוניין להחזיר את ההשקעה שלו חייב לחכות גם עשרות שנים כמו למשל ההחזר למשכנתא שנלקחה. יש לתת כובד ראש בעת רכישת הנכס כי מי שאינו מבין בנדל\\\"ן יכול בהרבה מקרים ליפול בפח.