משכנתא הינה הלוואה לטווח ארוך שאנחנו לוקחים מהבנק על מנת לממן נכס נדל\"ן. נכס זה יכול להיות דירה להשקעה או דירה למכירה. מאחר ומדובר בהלוואה לטווח ארוך אותה לקחנו על מנת לממש את תהליך הרכישה של דירה להשקעה או דירה למכירה, הרי שעם השנים שעוברות, תנאי השוק והמצב הפיננסי שלנו משתנה, ויתכן כי יהיה כדאי לנו לשקול לבצע מחזור משכנתא.

 

הצורך במחזור משכנתא

הצורך בחשיבה על מיחזור משכנתא הינו תוצאה של שינויים כלכליים במהלך החיים שלנו. תנודות השוק המשתנות והסיטואציות הכלכליות משפיעות בצורה ישירה על הריביות של הבנק, לכן, במרוצת השנים, הבנקים משנים את הריביות שלהן על משכנתאות, ובמרבית המיקרים, אחוז הריבית אותה אנחנו משלמים על המשכנתא הקיימת אותה לקחנו לצורך רכישת נכס נדל\"ן גבוהה יותר מזו המוצעת כיום על ידי הבנקים במקרים של דירה למכירה או דירה להשקעה. אלמנט נוסף אותו יש לקחת בחשבון הוא המצב הפיננסי שלנו. אם לקחנו משכנתא וחישבנו אותה על פי ההכנסות שלנו כזוג צעיר עם הוצאות גבוהות, ייתכן וכיום אנחנו מרווחים יותר ונוכל לקצר את תקופת המשכנתא, כך, שיכולת ההחזר שלנו גבוהה יותר, ובהתאמה, הריבית על המשכנתא תרד.

 

כיצד מבצעים מחזור משכנתא?

מחזור משכנתא הינו תהליך פיננסי חשוב ביותר, אשר משפיע עלינו ועל המצב הכלכלי והפיננסי שלנו. לכן, על צעד כלכלי בעל משמעות גדולה כל כך, יש לעשות בליווי צמוד, ייעוץ, וסקירת כל האפשרויות העומדות בפנינו, לפני שאנחנו עושים את הצעד המשמעותי ביותר. במקרים של דירה להשקעה או דירה למכירה, מומלץ מאוד להתייעץ עם גורמים בשוק אשר מתמחים במשכנתאות. הום וייז משכנתאות, אשר מתמחה בתחומי משכנתא מיחזור, תוכל לסייע לכם בבחינת האפשרויות העומדות לרשותכם, ותייעץ לכם האם כדאי לכם לבצע מחזור משכנתא, היכן ובאילו תנאים – על מנת, שבסופו של יום, תעשו את העסקה הכלכלית המתאימה לכם, אשר תחסוף לכם אלפי שקלים בשנה.