נדל\"ן הינו רכוש שלא ניתן לטלטל, לרוב מדובר בחלקת אדמה או בנכס כגון דירה, בית או משרדים להשכרה. השקעת נדל\"ן מהווה הזדמנות טובה להפקת רווחים, בהנחה שפועלים בחכמה ועושים את הבדיקות הנדרשות מראש. על מנת שאדם מן המניין יעשה עסקת נדל\"ן מלווה בהרגשת ביטחון, עליו לשכור את שירותיו של איש מקצוע. ניתן לבחור בין יועץ נדל\"ן, חברת השקעות או בהזמנת שירותייה של חברה המספקת \"בדק בית\". בכול אופן חשוב להכיר בעובדה שהשקעה בנדל\"ן\\ יכולה להימצא מאוד משתלמת ואינה שמורה רק לעשירון העליון.
 
 

עסקאות

 
 
 
לאחר שיש לאדם נכס הרשום על שמו, באפשרותו לעשות עמו מספר דברים. קודם כל הוא יכול להשכיר אותו ושנית הוא יכול למכור אותו. חוץ משתי האופציות הנ\"ל ניתן לעשות עסקאות נוספות המקנות שימוש בנכס אך ללא העברה של בעלות באופן מוחלט. \"שכירות מקרקעין\" הינה אופציה שכזו, זכות זו מקנה שימוש בנכס לתקופה מוגבלת. שכירות שמתארכת מעבר ל 5 שנים כבר נכנסת להגדרה של \"חכירה\" ואם מדובר בתקופה שמעל 25 שנים, הרי שמדובר ב\"חכירה לדורות\".
 
 

דמי מפתח

 
 
 
\"דמי מפתח\" הינה אופציה נוספת ולא שגרתית הנוגעת להחזקת נדל\"ן. \"דמי מפתח\" מהווה שילוב של קניית הנכס והשכרתו. הקנייה מתבצעת בעלות מינימאלית, (לרוב כחצי מעלות הנכס) ובמקביל על הקונה לשלם דמי שכירות חודשים המאופיינים במחיר מאוד נמוך. בתמורה השוכר מוכר ע\"פ החוק כבעל זכויות על הנכס ואף יכול להוריש אותו באותם התנאים לאדם שגר עמו בתקופה האחרונה. אפשרות זאת מעוגנת תחת \"חוק הגנת הדייר\".
 
 

שמאי מקרקעין

 
 
 
לא פעם יש צורך באדם חיצוני אשר יעריך את זכויות הנכס, לרוב \"שמאי מקרקעין\" יעשה את המלאכה. צורך זה צץ במקרים שונים, כשאדם רוצה לדעת אם המחיר המבוקש עבור הנכס הגיוני, שותפים עסקיים שרוצים להיפרד ובמקביל רוצים לוודא שכל כל אחד יקבל חלק שווה, סיטואציה בה רוצים לוודא את עלות הנכס לפני שמתחילים בפעולת פינוי בית המגורים וכדומה. בשורה התחתונה תמיד טוב להיעזר באיש מקצוע על מנת לקבל נתונים אמתיים ולא לפעול לפי ניחושים, במיוחד כאשר מדובר בהוצאה של סכומים גבוהים.