עסקאות נדל\"ן רבות מספור מתבצעות בכל יום בכל רחבי הארץ, וחשוב תמיד שאלה ייעשו בליווי צמוד של אנשי מקצוע איכותיים בתחום: שמאי מקרקעין, עורכי דין, רואי חשבון, מתווכים וסוכנים ועוד.  עסקאות הנדל\"ן כוללות עסקאות בתחומים רבים: קרקעות, אדמות חקלאיות, דירות לקנייה, להשכרה ולהשקעה, בתים פרטיים, משרדים להשכרה, חנויות, נכסים מניבים ועוד. 
 
 

סוכנויות הנדל\"ן בארץ

 
 
 
מי שרוצה לקנות, לשכור או להשכיר נכס נדל\"ני, שואל את עצמו לאיזה חברת תיווך, או סוכנות נדל\"ן כדאי לו לפנות. בכל רחבי הארץ יש עשרות רבות של סוכנויות אשר נותנות שירותים של תיווך בין קונה ומוכר, ובין שוכר ומשכיר. להיות איש תיווך בתחום הנדל\"ני, זה מקצוע אותו צריך להכיר לפני ולפנים, בכדי לעשות את העבודה בדרך הטובה ביותר האפשרית.
 
 

בחירת סוכנות של עסקי נדל\"ן

 
 
 
סוכנויות הנדל\"ן האיכותיות הן סוכנויות אשר עוסקות בתחום אחד של עסקי הנדל\"ן, או לחילופין עוסקות בתחומים אחדים, אבל דרך מחלקות וצוותי עבודה שונים, אשר כל אחד מהם מומחה בתחום אחר, לדוגמא תחום של מכירת דירות, או תחום של השכרת משרדים.
 
סוכנויות הנדל\"ן האיכותיות והמקצועיות מחזיקות נכסים רבים בתחום התמחותן, והן מציעות את הנכסים למחפשים נכסים בדרך מושכלת, תוך בחינת צרכיו של הלקוח, בכדי להתאים לו את הנכס שיהיה הנכון ביותר עבורו, מבחינות רבות: גודל, מיקום, עלות, צרכים  ועוד. שירות מסוג זה יגרום ללקוחות לחזור שוב לאותה סוכנות וימשוך לקוחות נוספים.
 
סוכנות נדל\"ן איכותית לא תציע לפונים אליה, נכסים אשר המראה הכללי שלהם מוזנח, מלוכלך ואינו מושך את העין, אלא נכסים שעברו פינוי פסולת מבתים או משרדים, והם נקיים ונאים למראה.
 
 

סוכנויות בפריסה ארצית

 
 
 
יש שני סוגים של סוכנויות לנדל\"ן: יש סוכנויות מקומיות אשר אנשיהן מכירים על בוריו אזור מסוים, ומומחים במה שיש לאותו אזור להציע. סוכנויות אחרות הן סוכנויות בפריסה ארצית, כלומר, סוכנויות שיש להן מספר סניפים בכמה ערים בארץ, כך שהמידע עובר מסניף אחד למשנהו במידת הצורך, ואדם יכול לעשות עסקה בהקשר לנכס שאינו נמצא באזור מגוריו, קניית חנות בעיר אחרת שיש בה ביקוש לחנויות בהשכרה, לדוגמא.