ישראל היא מעצמה של נדל\"ן. גם אם קיימת האטה מדי פעם בשוק הנדל\"ן, עצירה, משבר וכו\', ענף הנדל\"ן בישראל ממשיך ומשגשג. מדינה כל כך קטנה ותמיד קיים בה נדל\"ן לשווק, ולכן תמיד יהיה ביקוש לאנשי נדל\"ן. יזמים, קבלנים, מארגני קבוצות רכישה, מתווכים וכל העוסקים בדבר תמיד נמצאים בתנועה מתמדת וטוב שכך, משום שזה המנוע שגורם לתחום הנדל\"ן להיות כל כך כדאי ללימודים בארץ, בין אם תחום הלימודים הוא מקצועות ההנדסה, היזמות או מסחר בנדל\"ן.

לימודי הנדסה אזרחית

לימודי הנדסה אזרחית הם פלח בלתי מבוטל של תעשייה הנדל\"ן בארץ, שכן כוללים הם לימודי אדריכלות ותכנון של בתים, בניינים, דרכים, ערים וכו\'. ככל שעולם הנדל\"ן משגשג יותר, כך גם הביקוש למהנדסים אזרחיים נמצע בעלייה מתמדת, כפועל יוצא של תנועת השוק. לימודי הנדסה אזרחית נלמדים במספר אוניברסיטאות ומכללות בארץ, לרבות אלו העוסקות במקצועות ההנדסה באופן ממוקד. הלימודים עצמם הינם לימודי תואר וקיימת אפשרות המשכיות לתואר שני וכן הלאה.

לימודי נדל\"ן לתואר ראשון

המושג לימודי נדל\"ן לתואר ראשון בדרך כלל מתייחס למסלול לימודי שמאות מקרקעין, אותו לומדים בחלק נרחב מהאוניברסיטאות והמכללות בארץ. הלימודים אורכים כארבע שנים, כאשר בסופם יש להבחן גם לצורך מתן רשיון שמאי מקרקעין. בין הנשואים הנלמדים הערכת שוויו של נכס, תכנון בנייה, ידע בסיסי בחשבונאות וכלכלה, ידע במיסוי הקשור לתתחום, נגיעה בלימודי הנדסה אזרחית ועוד שלל נושאים אשר נחוצים לידע עבור שמאי מקרקעין מתחיל ומתקדם כאחד.

לימודי תיווך ושיווק נדל\"ן כקורס מקצועי

קורסי שיווק ותיווך נדל\"ן קיימים במגוון אפשרויות לימוד בארץ. האפשרות הראשונה היא במסגרת בית ספר מקצועי, אשר יכול להיות יחדיה בפני עצמה, או שלוחה של מכללה או אוניברסיטה. האפשרות השניה היא במסגרת חברת תיווך אשר מעבירה קורסי תיווך ושיווק נדל\"ן, כחלק ממערך השיווק הכולל שלה והכשרת סוכני נדל\"ן עתידיים. הקורס עצמו אורך מספר חודשים אשר בסיומו יש להירשם למבחן לצורך רשיון תיווך מטעם המדינה, אשר עלותו נפרדת מהקורס ובסיומו ניתן לעסוק בתיווך של עסקאות מכירה והשכרת נדל\"ן.