אחת האפשרויות העומדות בפנינו כאשר אנחנו עוסקים בתחומי הנדל\"ן הינה לקיחת משכנתא על מנת שנוכל לממן את הנכס אותו אנחנו רוכשים. בין אם אנחנו רוכשים דירה להשקעה או דירה למכירה, הרי שסביר להניח שאין ברשותינו את כל הסכום של שווי הדירה. משום כך, על מנת שנוכל לבצע את הרכישה בפועל עלינו ליטול משכנתא, כלומר, הלוואה לטווח ארוך בריבית נמוכה. אם כבר רכשתם דירה להשקעה או דירה למכירה, וכבר לקחתם משכנתא מהבנק על מנת לבצע את הרכישה, הרי וייתכן כי כדאי לכם יהיה לחשוב, בשלב כזה או אחר, על מחזור משכנתא.

 

מהו מחזור משכנתא?

מיחזור  משכנתא הינו הליך פיננסי בו אנחנו למעשה מחליפים את המשכנתא שכבר לקחנו במשכנתא חדשה ובתנאים טובים יותר. המשכנתא הינה הכרחית בפעמים בהם אנחנו רוכשים נדל\"ן. במרבית הפעמים, מחזור משכנתא יהיה כדאי מאוד, מאחר והתנאים של המשכנתא הממוחזרת יהיו זולים בצורה משמעותית ונוחים יותר מבחינת ההחזרים, כך שמדובר בתהליך כדאי במיוחד.

 

מדוע כדאי למחזר משכנתא?

מחזור של משכנתא על דירה להשקעה או על דירה למגורים כדאי לעשות כאשר ישנם אחד מן התנאים הבאים:

  • קבלת ריבית נמוכה יותר על המשכנתא הממוחזרת מזו אשר אנחנו משלמים במשכנתא הקיימת.
  • שינוי של גובה החזר המשכנתא בתנאים נוחים יותר ומתאימים יותר למצב הפיננסי העכשווי.

 

מאחר ומשכנתא הינה הלוואה לטווח ארוך, לרוב בין 20-30 שנה, הרי, שתנודות השוק והמצב הכלכלי משפיעים בצורה ישירה על יכולת ההחזר שלנו ועל הריבית עליה אנחנו משלמים, לכן, אחת לכמה שנים, מומלץ לבדוק האם שווה לנו למחזר את המשכנתא – לעיתים נוכל לחסוך סכומי כסף רבים או להתאים את גובה ההחזר למצבנו הפיננסי. המסלולים השונים והריביות המשתנות עשויות להתאים לנו יותר, מאלו הקיימים במשכנתא הנוכחית.