מה זה בעצם צילינדר? צילינדר הוא החלק בדלת שאחראי על נעילת ופתיחת הדלת. הצילינדר יושב בדרך כלל באמצע גובה הדלת צמוד לקצה הדלת, אם כי אפשר להציב אותו בכל גובה של הדלת. בעבר היו צילנדרים שמוקמו גם באמצע הדלת ממש והמנגנון שלהם עבר בעצם לרוחב חצי מהדלת עד המשקוף. לצילינדר יש חור מפתח משני צידיו, אם כי קיימים צילנדרים שבהם ישנו חור למפתח בחלק החיצוני של הדלת, ובחלקה הפנימי קיים מפתח קבוע. שימושיות של צילנדרים אלה הינה כאשר נמצאים בתוך הבית אפשר לפתוח את הדלת בכל מקרה ע\"י המפתח הקבוע, וכאשר רוצים להיכנס פנימה חייבים מפתח כדי לפתוח את הדלת.. ישנם סוגים שונים של צילנדר שכל אחד מהם מציע רמה שונה של בטיחות או/ו פונקציונליות. לא כל דלת צריכה צריכה פתרון באותה רמת אבטחה. כאשר אנחנו מתייחסים לדלת הבית למשל, הדלת צריכה לאבטח אותנו מפני כניסה לא רצויה של אנשים זרים, בין שאנחנו נמצאים בבית, ובין שאנחנו מחוץ לבית ולכן נשתמש בצלינדר בעל רמת ביטחון הגבוהה ביותר,.

דקורטיביות או רמת אבטחה?

דלת חדר האמבטיה, לעומת זאת, אינה צריכה לאבטח אותנו, אלא רק לשמור על הפרטיות שלנו. למקרה כזה מתקינים בדלת צילינדר מאוד ברמת ביטחון נמוכה יותר, אך עדיין צילינדר איכותי שישמש אותנו לאורך זמן . את אותו הצילינדר אפשר למצוא גם בדלתות הפנים האחרות של הבית בחדר השינה, במטבח וכדומה. דלתות אלה נועדו להעניק פרטיות למי שנמצא בתוך החדר, ולכן אין חובה ברמת אבטחה גבוהה ביותר בדלתות אלה. גם בדלת השער למשל, אנחנו בדרך כלל נרצה צילינדר בעל רמת אבטחה בינונית- גבוהה , כזה שלא פשוט לפרוץ אותו הכל תלוי כמובן בסביבה בה אנו גרים, ברמת הביטחון והאבטחה שברצוננו לתת לחלל ובסיכון שאנו חווים לפריצה. אם אנחנו חיים בסביבה בה ישנן פריצות רבות, בוודאי נרצה כמה שיותר דלתות מאובטחות שיפרידו בינינו ובין העולם החיצון.

היום קיימים בשוק צילנדרים רבים ומחברות שונות בעלי רמות ביטחון ואיכות שונות. ולכן לפני כל רכישה של צילינדר עלינו להבין מהי רמת הביטחון הנדרשת עבורנו בדלת, למצוא את הצילינדר המתאים לדרישות אשר יספק את הפיתרון, אך לאורך כל הדרך לא להתפשר על האיכות.