חברות אחזקה של מבנים הן שירות מאוד שכיח היום בתחום הנדל\\\"ן בעיקר לאחר שהתחיל גל של בנייה עסקית לבנייני משרדים להשכרה. המשקיעים גילו אפיק נכסים מניבים בעניין המשרדים להשכרה ואת הקושי שיש לאנשים לנהל לוגיסטית כל כך הרבה משרדים בבניין אחד, לגבות תשלומים, ועוד, וכך החברות לוקחות זאת על עצמן.

מה זה בכלל חברה לאחזקת מבנים?זאת חברה שאמורה לנהל בניין משרדים, כמו למשל משרדים להשכרה. היא לוקחת על תחומי האחריות שלה את גביית המיסים לאחזקת המקום, ניקיון, תחזוקה של המעליות, פעילות גינון, גיזום, דאגה לעציצים שבכל הקומות ובמשרדים עצמם. החברה גם לוקחת על עצמה את האחריות לתחזוקת החשמל בבניין ובתוך המשרדים ודואגת לניקיון של רצפות, פרקטים, אשפה, הברקת רצפות, תחזוקת פתחי אוורור ומזגנים ועוד.

משרדים להשכרה בהרצליה פיתוחאזור התעשייה שממוקם דרומית-מזרחית להרצליה פיתוח הפך לאיור מאוד הייטקיסטי בעשור האחרון. נבנו שם עשרות בנייני משרדים להשכרה שמהלך השנים הפכו למגדלים מבוקשים והאזור הפך לאזור נדל\\\"ן עסקי. הפעילות בו תוססת ומתפרשת על פני כל יום העסקים כולו. ברחובות משכית והמדע יש שני מתחמים עיקריים. פארק העסקים של קבוצת עזריאלי שיש בו שני מגדלים בני 14 קומות ומבני \\\"גב-ים\\\" מקבוצת איי.די.בי. שהוקמו על איפה שהיו פעם מפעלי סייטקס.
חברות לאחזקת מבנים רואות באזור משרדים להשכרה בהרצליה פיתוח, כר נרחב לעסקיהן.

הן מחפשות חברות באזור המשרדים להשכרה בהרצליה פיתוח, שיוכלו לראות בהן נכסים מניבים שבהם מוכרים את הנכס עם השוכרים לקונה. זו ראייה לעתיד כמובן. חברות רבות לאחזקת בניינים נמצאות מושקעות על ידי בעלי הון שבטוחים שבחלוף הזמן עם השנים, יוכלו לקנות את בניין המשרדים עם השוכרים וכך לקצור פירות השקעה.

איך מתבצעת השקעה כזו של חברת אחזקת מבנים?ניהול השכרות מסוג זה מתאים לאלה שהם בעלים של נכס שפרוס על פני שטח עצום שמושר ללקוחות ומופקד על אחזקתו. אפשר לפנות לשירותי אחזקה בכל שלב של אכלוס הבניין, גם כשהוא עדיין ריק וגם כשהוא מלא כבר. רק ניהול נכון, יכול להפוך את הבניין בסופו של דבר לנכס מניב שיעלה ויעלה בערכו ככל שהזמן יחלוף.