אם פתחתם עסק קטן, ואתם מחפשים עכשיו משרד שבו תוכלו לפתוח את העסק שלכם, אתם צריכים לבדוק היטב שהמשרד שלכם מתאים לצרכים של העסק. הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לבחון האם המשרד שלכם משמש אתכם לאירוח של לקוחות או שהוא משמש רק אתכם לעבודות משרדיות שונות. אם כאמור, אתם עתידים לארח לקוחות אצלכם במשרד, מן הראוי לחפש משרדים להשכרה שממוקמים באזור מרכזי מצד אחד, ויש להם חניה נוחה מצד שני. בנוסף, כדאי גם למצוא משרדים להשכרה מעוצבים, משופצים, שנראים טוב ושיש בהם אווירה טובה.


מארחים לקוחות או עובדים לבד?


במידה ואתם לא מארחים לקוחות, ייתכן שאתם דווקא צריכים למצוא משרד במיקום שהכי נוח לכם. אולי משרד בקירבת הבית שלכם, כך שתוכלו להגיע אליו בהליכה רגלית. אולי משרד שלא נמצא במרכז העניינים, אלא דווקא ברחוב צדדי ושקט, מה שגם יחסוך לכם לא מעט כסף על דמי השכירות. תוכלו גם להתפשר על עיצוב המשרד. אתם לא צריכים שטיח מקיר לקיר, ואתם לא צריכים דלתות זכוכית מהודרות, מספיק לכם חדר נוח וממוזג עם אוויר טוב שזורם פנימה, כדי ליהנות מיום עבודה במשרד.


משרדים להשכרה בתקציב שמתאים לכם


דבר שני עליכם לבדוק את התקציב העומד לרשותכם. לעולם אסור לחרוג מהתקציב שהגדרתם עבור דמי השכירות, ושמהווה חלק קטן מסך ההכנסות החודשיות שלכם. דמי שכירות הם לכאורה הוצאה קבועה שתצטרכו לשלם בכל חודש ולא משנה מה מצב העסק שלכם. עליכם לוודא שגם בחודשים רעים, שבהם ההכנסה שלכם דלה, תוכלו להמשיך ולנהל את העסק בלי לחשוש מהצורך להפסיק את פעילותו.


שטח, תנועת אוויר, אווירה טובה


הדבר האחרון שחשוב לשים אליו לב, הוא השטח העומד לרשותכם. ייתכן ותיתקלו במשרד קטן מאוד וחמוד, אבל מהר מאוד תגלו שאתם סובלים מקלסטרופוביה בתוך המשרד הזה. גם אם אתם עובדים לבדכם במשרד, אתם צריכים קצת מרחב. אתם צריכים מקום לארונות, שולחן עבודה גדול, אולי אפילו מטבחון קטן שיוכל לשרת אתכם, וכמובן אתם צריכים פתחי אוורור ותנועת אוויר בתוך המשרד. אז קטן וחמוד זה נחמד, אבל אתם צריכים משהו יותר פרקטי לטווח הארוך.