בתקופה האחרונה אנו עדים לכמות הרבה יותר רחבה מאשר בעבר של פרסומי חברות שונות המספקות מתחמי דיור מוגן לאוכלוסיית גיל הזהב. בשל הסיבה הזו, עלינו לשים פעמינו לאופן שבו אנו מחפשים ולבסוף בוחרים במתחם שכזה. כיום כל אחד שמחפש אחר אופציית דיור לאוכלוסייה הקשישה מעוניין בראש ובראשונה במרחב מגורים שמספר את כל תנאי המחייה הבסיסיים ביותר ואף הבסיסיים פחות. השירותים שמוצעים במתחמי דיור לגיל הזהב נדרשים להיות מטופחים, מתוחזקים ובעלי כל השירותים החיוניים לכל דייר ודייר.


מהם תנאי הדיור במתחם?


להלן מספר עצות והמלצות יעילות שיקלו עליכם את הבחירה במתחם מסוים לדיור מוגן. טרם חתימה על חוזה וסגירת העסקה אנו ממליצים ראשית להעלות מספר שאלות חיוניות. ראשית בררו עם עצמכם האם הדירה או החדר אותו מספק המתחם, אכן עונה על מלוא צרכיכם. לשם כך רצוי לכסות כמה שיותר אפשרויות ולערוך ביקור בכמות גדולה יחסית של מתחמים, על מנת לבדוק מה כל אחד מהם מציע לדייריו במסגרת תנאי הדיור עצמו. חשוב לבחור בדירה שבה אתם מרגישים תוכלו לפתח אורח חיים איכותי וברמה גבוהה.


בחירה במתחם דיור מוגן לפי המיקום


דירה המספקת תנאי מחייה הולמים תהיה כזו שתיקח בחשבון את המצב הבריאותי הנוכחי של הדייר ואת מצבו בעתיד. כך למשל מומלץ לבחור בדירות המספקות דרכי גישה נוחים בין שאר החדרים במתחם, חדרי אמבטיה שגם הם כוללים גישה פשוטה ונוחה, מטבח מאובזר ונוח ועוד מגוון רחב של שירותים שונים שהינם בגדר חובה ממשית. הפרמטר הנוסף שיש להקדיש לו זמן משבה בעת הבחירה במתחם לדיור מוגן הוא המיקום. בין אם המתחם נמצא בעיר בה אתם מתגוררים או ביישוב מרוחק, התייחסו היטב לנושא המיקום.
מיקום טוב הוא בראש ובראשונה כזה שמאפשר להגיע ולצאת ממנו בצורה פשוטה בין אם על ידי רכב פרטי או לחלופין תחבורה ציבורית. מעבר לכך וודאי תעדיפו לבחור במתחם דיור מוגן אשר נמצא בסמיכות למקום מושבם של יתר בני משפחתו של הדייר הקשיש, ובפרט לא במרחק רב מדי מילדיו.