רכישת הבית שלכם הינה אולי ההשקעה הגדולה ביותר שתעשו בחיים הבוגרים שלכם. מדובר על \"רכוש\" בעל ערך כלכלי כביר ולמרות זאת, אנשים רבים מתחרטים על רכישת הבית הראשון שלהם מסיבות שונות ומוצאים את עצמם עוזבים אותו תוך שנים ספורות בלבד- עבור דירה אחרת. כדי לנסות ולהימנע מכך- קראו בעיון את הטיפים הבאים.


בית הוא לא רק קירות


כאשר מחפשים נדל\"ן שאתם מתכוונים לחיות בו בעיקר, אך גם כאשר מחפשים נדל\"ן להשקעה- איזור הנכס חשוב מאד. האם מדובר על שכונה של אוכלוסיות מבוגרות בלבד? שכונות של צעירים? אוכלוסיות אקדמאיות או ממצב סוציו-אקונומי נמוך? הדברים הללו משפיעים לא רק על מחיר הדירה, כמובן, אלא גם על הרצון שלכם לחיות בסביבה. דירה מקסימה באזור מסוכן בעיר הרי לא תבוא בחשבון עם מדובר על משפחה עם ילדים. כך, וודאו כי אתם מחפשים ומוצאים את המידע שעליכם לדעת על האוכלוסייה טרם הרכישה.


השירותים


חלק חשוב נוסף מכל מה שקשור אל \"ריפוד\" הרכישה שלכם הוא השירותים והתנאים העירוניים של המקום: בדקו באופן קפדני האם יש חנות מכולת, קיוסק, בית ספר, גנים, סניפי קופות חולים, דואר, פארקים, מגרשי משחקים, מקומות בילוי ותחבורה ציבורית נגישה באזור הבית? בעוד יש דברים שבלעדיהם תפסלו מקומות (כגון תחבורה, מכלת או גנים) הרי שהמצאות של דברים מסוימים דווקא תגרום לכם לוותר (למשל המצאות של מועדון לילה ברחוב).


הנכס עצמו


חשוב מאד לבדוק את הנכס בכמה הזדמנויות: קבעו לפחות שתי פגישות, אחת באור יום והשנייה בשעות הערב. כך תוכלו לחסוך לעצמכם את התסכול של רכישת דירה ללא תאורה טבעית (כי ביקרתם רק בערב) או כזו בה השכנים שמים מוזיקה בקולי קולות בשעות הערב (כי ביקרתם רק בבוקר). בכלל טוב תעשו אם תבדקו את השכנים- אל תתביישו לדפוק בדלת, לבחון אותם באדיבותם ונחמדותם ולשאול שאלה או שתיים על הבניין והשכונה. רק הקפידו להיות מנומסים ולהופיע בשעות שפויות.


חיים בתוך סביבה


טוב תעשו אם בעת רכישת הבית שלכם תזכרו כי אינכם חיים בוואקום וכי עליכם לבחון מקרוב לא רק נכס נדל\"ן עצמו כי אם גם את הסביבה שלו.