ההחלטה שלכם למכור את הדירה שזה עתה ירשתם היא החלטה נבונה, ואין זה פלא שהרבה מאוד אנשים בוחרים את הבחירה הזאת. דירת ירושה זו למעשה מתנה כלכלית מאוד גדולה, ואם אתם יכולים להפיק מהנדל\"ן הזה לא מעט רווח, אז לה לא למכור אותה? להלן המדריך שיעזור לכם להבין איך לעשות עסקת נדל\"ן טובה, כך שכדאי לכם לעיין בו.

קבלת ההחלטה

שלב ראשון: מחליטים מה לעשות עם דירת הירושה. עוד לפני שאתם לומדים דבר או שניים על עסקאות נדל\"ן אתם צריכים לדעת שאתם שלמים עם ההחלטה למכור את הדירה. רק אחרי שתהיו שלמים עם ההחלטה הזאת ואחרי שתגיעו להבנה עם שאר היורשים תוכלו להתחיל את תהליך המכירה.

הזמנת שמאי מקרקעין

שלב שני: הזמינו שמאי מקרקעין בעל ניסיון כדי שיוכל להעריך עבורכם את שוויו של הנכס. זה לא באמת משנה בכמה כסף ההורים שלכם שקנו את הדירה בעבר רכשו אותה, כי מה שחשוב באמת זה כמה הדירה שווה היום. שמאי מקרקעין מנוסה ומוצלח יוכל לעזור לכם להעריך נכון את הנכס וזה יהיה המפתח שלכם לעסקה טובה בנדל\"ן.

קחו מתווך טוב

כפי שלא הייתם חושבים לבצע עבודה כמו פינוי דירה לבדכם, כך גם לא כדאי שתחשבו על מציאת קונים פוטנציאלים לבד. בדיוק בשביל דברים כאלה קיימות כל כך הרבה חברות של תיווך, ואין ספק שאם תיפנו אל כל אחת מהן אתם תוכלו למצוא אנשי מקצוע מוצלחים שיעזרו לכם למצוא את הקונים הפוטנציאלים בדרך מהירה.

התמקחו על המחיר

שלב רביעי: כאשר מגיע קונה פוטנציאלי לדירת הירושה שלכם וכאשר הוא באמת מעוניין לקנות אותה, אתם עוברים לשלב המיקוח. לא מוכרים דירה בכל מחיר ולא מוכרים אותה בכל מצב, כך שאתם צריכים להכין עצמכם למיקוח שיכול להיות ארוך ולא קל.

היו שלמים עם העסקה

השלב החמישי הוא השלב בו אתם סוגרים את עסקת הנדל\"ן שלכם ומוכרים את הדירה שירשתם. חשוב מאוד להיות שלמים עם העסקה שעליה אתם עומדים לחתום וחשוב שתהיו בטוחים שהעסקה כן טובה לכם.