קנייתה של דירה זה אחד מאותם רגעים מרגשים בחיים, אך כל מי שכבר יצא לו לקנות דירה בחיים יודע היטב שזה לא כל כך פשוט כמו שזה נראה. אם גם אתם חושבים לקנות לעצמכם דירה ואתם רוצים לעשות עסקת נדל\"ן שתהייה טובה לכם באמת, אין ספק שאתם צריכים לעשות את זה בצורה טובה ומאורגנת. הינה לפניכם מספר טיפים שיוכלו לעזור לכם לבצע את קניית הדירה שלכם בצורה נכונה.

מחליטים לקנות דירה

טיפ ראשון: אל תתחילו לראות נכסי נדל\"ן לפני שאתם באמת מקבלים את ההחלטה לקנות דירה כיוון שאין בך כל טעם. לפני הכול אתם צריכים להחליט שאתם אכן מוכנים לזה גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת הזוגיות שלכם.

בודקים כמה כסף יש

הטיפ השני הוא לבדוק כמה כסף יש לכם לביצועה של עסקת הנדל\"ן שלכם. נסו לקבל כמה שיותר כסף, בין אם זה מהחסכונות שלכם ובין אם זה מההורים, כיוון שככל שיהיה לכם הון עצמי יותר גדול כך יהיה לכם יותר קל בהמשך.

דברו עם בנקים שונים

הטיפ השלישי כולל את הפגישות שלכם עם כמה בנקים. ממש כפי שלא בוחרים חברה שתעניק לכם שירותי פינוי אגרנות כפייתית מבלי לדעת עליה דבר, כך גם לא חותמים על משכנתא לשנים ארוכות לפני שבודקים תנאים של כמה וכמה משכנתאות.

התייעצו עם מי שמבין

הטיפ השלישי הוא להתייעץ בנוגע למשכנתא שכדי לכם לקחת. אתם יכולים להחליט שאתם מתייעצים עם אנשים שאתם מכירים וסומכים עליהם, בין אם זה ההורים ובין אם זה חברים, או שאתם יכולים גם לקחת ייעוץ מקצועי לגבי המשכנתא.

קנו דירה טובה

הטיפ האחרון הוא להיות שלמים עם הבחירה שלכם. קנייה של דירה זו התחייבות לשנים ארוכות, כיון שבדרך כלל פורסים את המשכנתא על פני לא מעט זמן. לכן אתם צריכים להיות שלמים עם ההחלטה שלכם לקנות את הדירה הספציפית שמצאה חן בעיניכם ואתם גם צריכים להיות שלמים עם  גובה החזרי המשכנתא שיהיה עליכם לשלם בכל חודש. חשוב שתהיו שלמים עם הבחירות שלכם!