ניהול מכירות הוא אחד המקצועות החשובים בכל עסק מסחרי. מכירות מביאות את ההכנסות לעסק. בזכות ההכנסות והרווחים מתקדם העסק ומשקיע במיזמים חדשים. בעיתות משברים כלכליים במדינה ובעולם יכול מערך מכירות טוב לשמור על מעמד העסק ולא לגרום לקריסתו. שירותי ניהול מכירות אפשר לשכור מיועצי מכירות מקצועיים.


צריך להגדיר את צרכי העסק


כל עסק צריך להגדיר את צרכיו בתחום המכירות. יש סוגי מכירות שונים. יש מכירות שטח. יש טלמרקטינג. יש ניהול תיקי לקוחות. ויש אפשרות להקמת מערך מכירות באמצעות אתר אינטרנט, תוך כדי מתן תמיכה מתאימה. צריך להתאים את הקמת מערך המכירות לסוג המוצר שאותו מוכרים. בניית מערך מכירות וגם ניהול מכירות היא עניין למקצוענים. צריך לעשות עבודה משולבת של בחירת אנשים טובים למחלקה ובניית אסטרטגית מכירות טובה ומוצלחת.


צריך לבחור אנשים מתאימים


איש מכירות נדרש לתכונות מסוימות. ללא תכונות מולדות אלו הוא לא יצליח במשימתו. הוא צריך להיות מהיר מחשבה ודיבור. בעל יחסי אנוש טובים, בעל יכולת הקשבה. הוא צריך לדעת לזהות במהירות את הצרכים של הלקוח הפוטנציאלי ולתת פתרונות מהירים. הוא צריך להיות תחרותי ובעל רצון להישגיות.


צריך לקבוע כללים וחוקים במכירות


צריך לקבוע מערכת שכר ותגמול אנשי המכירות. צריך לקבוע יעדים ברי הישג ומציאותיים.אבל גם שאפתניים. צריך לקבוע ישיבות צוות. צריך לעודד אנשי מכירות גם בתגמול כספי אבל גם במילה טובה ובפרסום על הצלחותיהם. איש המכירות צריך שכולם ידעו על הישגיו.


צריך לשמור על "גאוות יחידה"


צריך לטפח גאוות יחידה בין כל אנשי המכירות בין אם הם אנשי שטח, או אנשי טלמרקטינג, או מנהלי תיקי לקוחות. צריך שתהיה זרימת מידע קבועה בין כל המחלקות. צריך שיהיה יחס טוב בין כולם. צריך גם להגביר את יצר התחרות בין כולם בצורה חיובית. עבודת צוות
טובה, למשל. תועיל להשיג מטרות.


צריך שמור על יחסי מנהל עובד טובים


מנהל שעוסק בתחום של ניהול מכירות צריך לדעת שהאנשים את המשאב החשוב ביותר שיש לו. הוא צריך להסתכל לאנשים בגובה העיניים להתעניין במצבם האישי ובמשפחתם. כאשר יש לו ביקורת היא צריכה להיאמר בארבע עיניים על מנת לא לפגוע בו. הוא צריך כל העת לעודד אותו במילות הערכה לנוכח מכירות טובות. צריך לתת למוכרים את כל הכלים להצלחה. צריך לתת הדרכה נכונה ומתאימה בסביבת עבודה מעולה. אם שומרים על כל התנאים האלו, ההצלחה לא תאחר להגיע. מערך המכירות המשומן ישיג את מטרתו.