איפה מקימים פארק תעשיה ?

רשויות מקומיות רבות ומועצות אזוריות יוזמות הקמת פארק תעשיה באזור שיפוטן. להקמת פארק תעשיה מספר מטרות. אחת מהן היא יצירת אזורי תעסוקה לתושבי האזור. או לתושבים ממקומות אחרים בארץ. מתוך תקווה שבעתיד הם יגיעו לגור בתחומי הרשות
המקומית או בסביבתה הקרובה. מטרה אחרת היא יצירת איזור תעשייתי אשר יהיה אפשר לגבות מהעסקים שבו מיסי עירייה שונים וארנונה. גביית ארנונה לעסקים היא גביה טובה .הארנונה לעסקים גבוהה משמעותית מהארנונה לדיור פרטי.
איזו תרומה נותן פארק תעשייתי לאזור ?

הקמת פארק תעשייתי מצליח תיתן תרומה אדירה לפיתוח הרשות המוניציפאלית ולתושבים עצמם.בפארק יהיו עסקים מגוונים ככל האפשר יהיו בו משרדים להשכרה, מבני תעשייה, מרכזי מסחר ועוד.

איך מקימים פארק תעשייתי?

הרשות המקומית היא זו שמתכננת הקמת פארק תעשייתי בתחומה. היא מבקשת הצעות תכנון מגורמים שמומחים בנושא. היא דואגת לאישורים המתאימים. לאחר שמתקבלים כל האישורים ומתחילים בבניית הפארק. בתחילה תקים הרשות את כל התשתית החיצונית. דרכים, חניות, כבישים, גנים ועוד יוקמו תשתיות כמו מים, ביוב, חשמל תקשורת ועוד. יהיו תשתיות שמתאימות לכל סוגי הנדלן. מגדלי משרדים להשכרה, מרכזי מסחר, מוסכים, מבני תעשיה מחסנים לוגיסטיים ועוד. במקביל יתחילו קבלנים שונים לבנות את המבנים השונים בהתאם לתכנון. יוקמו מגדלי משרדים להשכרה. ומפעלים אשר יהוו במרבית המקרים את העוגן של הפארק. מסביבם ייבנו מבנים שונים אשר בהם יהיו נותני שירותים למיניהם. שירותי תיקון מכוניות. חנויות לציוד משרדי. מסעדות ובתי אוכל ועוד רבים אחרים.

איך מנהלים את הפארק?

לכל פארק תעשייתי יש צוות שמנהל אותו. צוותי הניהול כוללים מנהל פארק ולידו, עוזרים כמו אנשי תחזוקה, מזכירות, אנשי ניקיון ועוד. לעיתים תנהל את הפארק חברת ניהול. היא תשכור נותני שירותים שונים. שירותי שמירה, אחזקה, ניקיון. שירותי מיזוג אוויר. בעלי מקצוע כמו שיפוצניקים, גננים ועוד. במרבית המקרים תיתן הרשות המקומית את שירותי איסוף האשפה, שירותי פיקוח ועוד. פארק תעשייתי מוקם בדרך כלל בפרוורי הרשות. תהיה אליו תחבורה ציבורית מסודרת. יהיו גם שפע של מקומות חניה. יגיעו הרבה עובדים לעבוד בעסקים הרבים שלו. כל האזור יהיה אזור עסקים תוסס ופעיל.