האם כדאי להשקיע בנדלן ?


אנשים שיש להם כסף פנוי מעוניינים להשקיע אותו באפיקי השקעה שונים. יש תקופות רבות שבהן ההשקעה בנדלן היא ההשקעה המשתלמת ביותר. כמובן שצריך לדעת לקנות את הנכס הנכון במחיר המתאים ביותר בזמן הנכון.


איך שוק הנדלן בישראל?


בישראל, לאורך השנים קניית נכסים כמו משרדים להשכרה חנויות, מבני תעשייה מחסנים ועוד מוכיחה את עצמה לטובה. בישראל, שמתפתחת מבחינה כלכלית כל העת בקצב טוב יחסית, יש תמיד מחסור בנדלן. יש מחסור בבתים למגורים ולעיתים גם במבנים מסחריים. בכל מקרה לפני רכישת נדלן מסחרי כמו משרדים להשכרה, כדאי להתייעץ עם יועצי נדלן. יועצים כמו מתווכים, יזמים בתחום, וגם להיעזר בשירותים של עורכי דין שמתמחים בתחום ועוד.


היכן כדאי לקנות משרדים להשכרה ?


כל אזור גוש דן הוא אזור גדול וצפוף שיש בו עסקים רבים. בגלל הביקוש לנדלן מסחרי באזור, הרי שיש סיכוי טוב להשכיר נדלן מסחרי כמו משרדים להשכרה במחירים טובים. האפשרות להיתקע עם הנכס ולא להשכיר אותו היא קטנה מאוד. יש בכל רחבי הארץ פארקים תעשייתיים מוצלחים מאוד. יש הרבה פארקים שמיועדים לחברות הייטק. במקומות כאלו כדאי לבנות משרדים להשכרה ולהשכיר אותם. גם כאן אפשר לקבל תשואות טובות על ההשקעה.במידה. והרוכש הוא משקיע קטן הרי שהוא יוכל לנהל את הנכס בעצמו. במקרה ומדובר באיש עסקים גדול שרוכש מבנים אלו להשקעה, הרי, שבהרבה מקרים, הוא ישכור שירותים של חברת ניהול מבנים.


איך פועלת חברת ניהול ?


חברת ניהול היא חברה מקצועית שעוסקת בניהול נכסים מסחריים. ולעיתים גם ניהול נכסים פרטיים. חברת הניהול פרוסה באזורים שונים בארץ. היא מנהלת בנייני משרדים, פארקים תעשייתיים ועוד. לכל בניין משרדים גדול או לכמה ביחד יהיה מנהל צמוד שינהל אותו. יהיו לו עוזרים כמו אנשי תחזוקה פקידות ועוד. המנהל ישכור שירותים שונים לבניין. שירותי ניקיון, שמירה, אחזקה ועוד. חברת הניהול מקבלת לעיתים מנדט גם לטפל בנושא של הבאת שוכרים. חתימה על הסכמים איתם, הכנת המשרדים לאכלוס ועוד. הכול, כמובן, בידיעה ובאישור של בעל הנכס. חברת הניהול תעשה את העבודה לשביעות רצון הבעלים. הוא יכול להתפנות לעיסוקים אחרים.