גוש דן הוא האזור האורבאני הצפוף ביותר בישראל. גוש דן כולל את העיר תל אביב במרכז. סביבה יש ערי לווין רבות כמו הרצלייה, רמת גן רעננה ועוד. גוש דן הצפוף הוא למעשה גם אזור העסקים הגדול ביותר בישראל. הוא אזור שנמצא במקום טוב במרכז ישראל. לא רחוק מדי מהבירה ירושלים. קרוב לשדה התעופה הבינלאומי של המדינה ועוד. יש בו אוכלוסיה גדולה שנותנת תשתית תעסוקתית טובה לכל העסקים שמוקמים שם. מהסיבות האלו ואחרות כדאי לרכוש שם מבני נדלן שונים להשקעה. חנויות, משרדים להשכרה, מבני תעשיה, מרכזי מסחר בגדלים שונים ועוד. מחירי הנדלן כאן יחסית גבוהים ביחס לאזורים אחרים בארץ, אבל גם דמי השכירות שנותנים משרדים להשכרה לבעליהם גבוהים בהתאמה.


איזו פעילות עסקית יש בגוש דן?


בגוש דן מרוכזים הרבה משרדים מרכזיים של חברות ועסקים ארציים גדולים. משרדי חברות ביטוח, חברות פיננסים, חברות הייטק ועוד. יש שם עשרות מגדלי משרדים להשכרה ששייכים לחברות שעוסקות בעסקי נדלן. הבניינים מנוהלים על ידי חברות ניהול שונות. לכל בניין יוצמד מנהל בית אשר יהיו לו מספר עוזרים ואנשי אחזקה. חברת הניהול דואגת לתחזוקת הבניין ולתפעולו. החברות השוכרות את המשרדים משלמות דמי ניהול בנוסף לדמי השכירות השוטפים. בדמי הניהול מבצעים, ניקיון, שמירה ושירותי מודיעין, תחזוקת בניין, תחזוקת מעליות ועוד. כל השירותים או רובם ניתנים על ידי גופים חיצוניים.


איך השירותים המוניציפאליים בגוש דן ?


העיריות השונות הן אלה שאחראיות למתן שירותים מוניציפאליים לאזורי המסחר והעסקים שבאזור. שירותי איסוף אשפה, ניקיון רחובות, שירותי פיקוח ועוד. לאזור יהיה שפע של אמצעי תחבורה ציבוריים. ייעשה מאמץ גדול לשיפור מצב החניות למכוניות פרטיות.


למה כדאי לרכוש נדלן עסקי בגוש דן ?


כל האזור העסקי יהיה אזור עסקים תוסס ופעיל. לכן, כל מי שרוצה לרכוש משרדים להשכרה, חנויות, מחסנים או כל נדלן אחר באזור הזה . יוכל בדרך כלל להשכיר אותו ולקבל הכנסה קבועה ממנו. הוא יכול למצוא נכסים דרך מתווכים שעוסקים בפעילות כזאת. או דרך מודעות בעיתון, או בכל דרך אחרת. הוא יכול אחר כך גם למנות נציג מטעמו לצורך ניהול הנכסים הללו.